20 Şubat'tan itibaren..

Başlatan OG, 13 Şubat 2007, 20:53:57

OG

Alıntı Yap20 Şubat'tan itibaren orijinal Windows deneyimini farklılaştırmayı
hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyaran WGA (Windows Orijinal Kullanım Avantajı) teknolojisi aktif hale gelecek.

Bu teknoloji, internet üzerinden Windows'un orijinal olup olmadığını
doğrulayacak. Orijinal kullanmayanlar giriş ekranında ve masaüstünde
aşağıdaki gibi, kaldırılamaz bir uyarı notu görecekler.

Windows yazılımının orijinal olmadığını öğrenenler ne yapabilir?

Orijinal olmayan yazılımlarını lisanslamak isteyenler:
Internet üzerinden orijinal kurulum anahtarı veya orijinal yazılım CD'lerini
satın alabilirler.
İş Ortaklarımızdan GGK (Get Genuine Kit) satın alabilirler.
İngilizce9PF-00001Get Genuine Kit WinXP Pro SP2
Türkçe9PF-00096Get Genuine Kit WinXP Pro SP2

GGK ile kopya olan işletim sistemini formatlayıp yeniden kurmaya gerek
yoktur, sağlanan anahtar ile uyarı kaldırılabilir. Sadece Windows XP
Professional için sunulan bu seçenek, ürün CD'si ve COA'yı (Orijinallik
Sertifikası) kapsar. COA, lisanslanacak PC'ye yapıştırılır.
Windows XP Home veya Windows XP Professional Kutu Ürün alabilirler.
OEM ürünlerin, yeni bir bilgisayarla beraber alınması gerekir.
Orijinal olmayan yazılım kullanmanın başlıca tehlikesi nedir?

Kaynağı belli olmayan yerden yüklenen yazılımlar, virüs, kurtçuk ve casus
yazılım gibi tehditlerin yanı sıra, kodlamadaki hatalar sonucu yazılımın
bazı fonksiyonlarının düzgün çalışmamasına yol açabilmektedir.
150 bin YTL para cezası ve/veya 4 yıla varan hapis cezası gibi büyük hukuki
riskler içerir.

Orijinal Windows kullanmanın ne gibi avantajları var?
Sadece Windows XP'lerının orijinal olduğunu doğrulayan kullanıcılar,

Internet Explorer 7.0,
Windows Media Player 11 ve
Windows Defender dahil olmak üzere birçok güncelleştirmeyi ücretsiz
yükleyebilecekler.
Ayrıca ücretsiz destek hizmetinden faydalanabileceklerdir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Göktuğ

Forumda bir arkadas verdi legal xp diye bir seydi. xp yi legal hale getiriyor. Updateleri, Internet Explorer 7.0,Windows Media Player 11 gibi seyleri yukletiyor.

INFINITY

Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

OG

Bende bu dosyanın çalışmasına engel olan birşeyler var, zip içinden bile çıkmadı. Demekki gerekli yamayı çıkarmışlar. :D

KAZIMUGUR

Yamadan başka bir şey olabilir.

Aşağıda rarsız .exe hali var fazla duracağını sanmıyorum.Kendim kullanmadım fakat baktım açılıyor.

İLLEGAL LEGAL

OG

Yemedi hocam, geçerli win32 uygulaması değil diyor. Sanıyorum dosyayı bozuyor. Çünkü download süresi sonunda bekliyor bekliyor daha sonra download penceresini kapatıyor. Bu esnada bir hinlik oluyor.  :D

KAZIMUGUR

Geçerli uygulama değil demeye başladımı imajın vakti gelmiş demektir.
Herhangi bir update böyle bir hataya yol açmıyor.
Sistemim güncel ve sizin üstteki mesajınızdan sonra denedim exe açılıyor ve çalışıyor.Ms tarafından bir yama olsa idi çalışmazdı diye düşünüyorum.

ipek

Laptop'ta denedim basarili  explorer 7.0 kuramiyordum media player update olmuyordu simdi fevkal beser...

Eagle_Tim

Bende de olmuyordu firefoxla alakalı olabilir onu silince çalıştı media11 ve explorer 7 yi yükledim..
ama yinede en sağlamı formatlamayıp denemek galiba.
Software and Hardware Design...

PhD

Sonuç ne şimdi? Windows mu alacağız yoksa internetti mi kullanmayacağız? :?:
...hiç...

Cetinal

benim arkaş casper almıştı 1 yıl önce içinden orjinal xp medi center çıktı
bende tabi beklermiyim gittim kopyaladım yükledim pc me
şimdi yasal windows isteyen programlrı bile çalıştırıyom

mcan

explorer 7.0  ı deneyen-kullanan varmı? yükledikden sonra internet sayfalarındaki yazılar dağınık görünmeye başladı ve sadce explorer için geçerli bu firefox-masa üstü normal.acaba nerede bunun ayarı bilen varmı ?

Alıntı yapılan: "sitenindelisi"
Alıntı yapılan: "ball bill"
Yazı tipleri Internet Explorer'da neden bulanık görünür?
Ekran yazı tipleri Internet Explorer'da, Windows'un diğer bölümlerinde göründüğünden farklı görünüyorsa (örneğin, bulanık veya kalın olarak), bunun nedeni ClearType olabilir. ClearType, Microsoft tarafından geliştirilmiş, dizüstü bilgisayarlar veya düz panelli ekranlardaki gibi Likit Kristal Ekran (LCD) monitörlerde okunabilirliği geliştiren bir yazılım teknolojisidir. ClearType bazen Katot Işını Tüplü (CRT) monitörlerde veya ayarlanmamış LCD ekranlarda bulanık görünebilir. Varsayılan olarak, ClearType Windows'un nasıl yapılandırılmış olduğundan bağımsız olarak, Internet Explorer'da her zaman açık olur, ancak bunu değiştirebilirsiniz.

Yazı tipleriniz istediğiniz gibi berrak görünmüyorsa, ClearType'ı monitörünüz için en iyi duruma getirmeyi deneyebilirsiniz. Microsoft Tipografi ClearType ile ilgili (http://www.microsoft.com/typography/cleartype/tuner/Step1.aspx) web sitesine gidin ve ClearType'ı ayarlamayla ilgili yönergeleri izleyin. Bu web sitesi ClearType'ı monitörünüze göre ayarlamanıza yardımcı olan bir ActiveX denetimi yükler veya bunun yerine çevrimdışı olarak kullanılabilecek bir aracı da karşıdan yükleyebilirsiniz.

ClearType'ın Internet Explorer'da görünüşünü yine beğenmezseniz ve kapatmak isterseniz, Internet Explorer'ın Windows ile aynı ayarları kullanmasını sağlamak için bu adımları izleyin. Bunu yaptıktan sonra, Windows Denetim Masası'nı kullanarak ClearType'ı kapatabilirsiniz (veya yeniden açabilirsiniz).

Internet Explorer'ın Windows ile aynı ClearType ayarlarını kullanmasını sağlamak için

Internet Explorer'da Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
Gelişmiş sekmesini tıklatın, Multimedya bölümüne gidin, HTML için her zaman ClearType kullan onay kutusunu temizleyin ve ardından Tamam'ı tıklatın.
Değişiklikler Internet Explorer'ı bir sonraki başlatışınızda etkinleşir.

ohhh be sağolasın, clear type dandır diye baya bi kontrol ettim denetim masasından ama explorer ın başına buyruk olacağı aklıma gelmedi bıktım bu clear type vakalarından ,ilk aldığımda da monitörü değiştirtecekti bana neredeyse. kime göre clear anlamadım .hangi lcd den baktıysam hep bulanık hep bulanık clear bi type göremedim ismini mi ters verdiler acaba :D

not :mesaj kalabalığı yapmamak için, sonuç nedenden önce geldi gibi oldu sanki :D

sitenindelisi

Alıntı yapılan: "ball bill"
Yazı tipleri Internet Explorer'da neden bulanık görünür?
Ekran yazı tipleri Internet Explorer'da, Windows'un diğer bölümlerinde göründüğünden farklı görünüyorsa (örneğin, bulanık veya kalın olarak), bunun nedeni ClearType olabilir. ClearType, Microsoft tarafından geliştirilmiş, dizüstü bilgisayarlar veya düz panelli ekranlardaki gibi Likit Kristal Ekran (LCD) monitörlerde okunabilirliği geliştiren bir yazılım teknolojisidir. ClearType bazen Katot Işını Tüplü (CRT) monitörlerde veya ayarlanmamış LCD ekranlarda bulanık görünebilir. Varsayılan olarak, ClearType Windows'un nasıl yapılandırılmış olduğundan bağımsız olarak, Internet Explorer'da her zaman açık olur, ancak bunu değiştirebilirsiniz.

Yazı tipleriniz istediğiniz gibi berrak görünmüyorsa, ClearType'ı monitörünüz için en iyi duruma getirmeyi deneyebilirsiniz. Microsoft Tipografi ClearType ile ilgili (http://www.microsoft.com/typography/cleartype/tuner/Step1.aspx) web sitesine gidin ve ClearType'ı ayarlamayla ilgili yönergeleri izleyin. Bu web sitesi ClearType'ı monitörünüze göre ayarlamanıza yardımcı olan bir ActiveX denetimi yükler veya bunun yerine çevrimdışı olarak kullanılabilecek bir aracı da karşıdan yükleyebilirsiniz.

ClearType'ın Internet Explorer'da görünüşünü yine beğenmezseniz ve kapatmak isterseniz, Internet Explorer'ın Windows ile aynı ayarları kullanmasını sağlamak için bu adımları izleyin. Bunu yaptıktan sonra, Windows Denetim Masası'nı kullanarak ClearType'ı kapatabilirsiniz (veya yeniden açabilirsiniz).

Internet Explorer'ın Windows ile aynı ClearType ayarlarını kullanmasını sağlamak için

Internet Explorer'da Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
Gelişmiş sekmesini tıklatın, Multimedya bölümüne gidin, HTML için her zaman ClearType kullan onay kutusunu temizleyin ve ardından Tamam'ı tıklatın.
Değişiklikler Internet Explorer'ı bir sonraki başlatışınızda etkinleşir.

OG

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"Geçerli uygulama değil demeye başladımı imajın vakti gelmiş demektir..
EasyCleaner programı ile registry temizliği yaptım problem çözüldü.

http://personal.inet.fi/business/toniarts/ecleane.htm

e3

Orjinal Windows kullanıcısıyım.(Sakın satın aldı diye düşünmeyin :D , PC ile beraber geldi.) Internetten IE 7 indirdim ama ara sıra hata ve kapanma mesajları veriyor.Adobe Acrobat 7 kullanıyorum.Netten pdf aç diyince sayfa takılıyor ve IE kilitlenerek Hata Gönder penceresi açılıyor.Sizlerde de bu sorun var mı acaba? :roll:
.eem.