voltaj regülatörü

Başlatan diamante, 10 Temmuz 2003, 15:23:08

diamante

iyi  günler  220ac  çıkış  şebeke  gerilimi  düştüğünde  veya  yükseldiğinde  voltajı  kesicek  sadece  220  gelince  voltajı  açıcak  bir  devre  yapmak  istiyorum  şöylede  olabilir  gelen  gerilim  ne  olursa  olsun  sadece  220 v a  sabitleyecek  bir  ac  regülatör  yapmak  istiyorum  yardımcı  olurmusunuz  teşekkürler.

es-es

böyle bir devre yapman pek mantıklı olmayabilir, çünki şebeke çok değişken(tabi bulunduğun yere bağlı) bu devrenin çıkışına bağladığın alet hiç çalışmayabilir. Eğer önemli bir yerde kullanacaksan UPS tavsiye ederim. İnvertör çıkışından 220 +-%1 hassasiyette gerilim alabilirsin.  :D

drmp

giriş voltajı değiştiğinde çıkış voltajını mı kesmek istiyorsun onu anlayamadım

daswi

sebeke gerilimi degişken oldugu icin olmaz sadece 220 olunca diyorsun 225 oldugunda ne olacak cıkış olacakmı olmayacakmı ? eger kulanacagın yer önemli biryerse ise  es-es kardeşin dedigi gibi  usb kullan derim

sana şimdiden başarılar dilerim ;)

munzur

Dostum, şebekeye sadece 220v geldiğinde çıkış verecek diyorun. Olmayacak duaya amin denmez. Şebekede sabit 220v yok ki sen bunu en az %3 tölerenslı al.
İki yumurtayı birbirine vurun sadece biri kırılır. [email]smunzur@gmail.com[/email]

es-es

%3 tolerans bile çok düşük bir yüzde. bence 200-240 v arası alınmalı, oda şehir merkezleri için...

cnt

evet es-es e katiliyorum.
ornegin bizim evde bazen 250 olcuyorum.