Kaliteli ve uygun fiyatlı plaket ihtiyacı

Başlatan Analyzer, 20 Mart 2007, 20:13:37

Analyzer

Selam,

Antalya'da olduğum için burada kaliteli plaket bulmam zor oluyor. Belli miktarda muhtelif ölçülerde plaket alıp kullanmak istiyorum. Kaliteli ve uygun fiyatlı 1-1,5 mm plaket nereden alabilirim?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

elektro_ery

Üstat karaköy piyasasında çeşit çeşit var ama benim devamlı kulladığım var 1mm A4 boyutu (30*21) 3 ytl
[/URL]

salim ALTIN

Merhaba.
Karaköyde tekno kit isimli firma var. Karaköy pasajında. hem delikli plaket imal ediyor hem parça plaket satıyor. Pek çok firmaya dağıtımı onlar yapıyor. Bu parça plaket için çözüm olabilir. Fakat yinede pahalı gelebilir.
İşi plaket ticareti olan bir firmadan büyük boy aldığında asıl ucuza gelebilir.  Ben en son CEM1 in metrekresini 16 dolara. Epoksi 35 mikron bakır 1,5mm nin metrekaresini 40 dolara almıştım. bunlar tek yüzlü.
Bu durumda ise kesme problemi oluyor. Herkeste  kesmek istemiyor makası köreltiyor diye. istenilen boyda kesebilmek problem oluyor yani.
Prototip için CEM1 i tavsiye ederim. falçata ile çok düzgün kesmek mümkün. Sonra görüntüsü de iyi. Fiyatı da...
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Analyzer

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"Merhaba.
Karaköyde tekno kit isimli firma var. Karaköy pasajında. hem delikli plaket imal ediyor hem parça plaket satıyor. Pek çok firmaya dağıtımı onlar yapıyor. Bu parça plaket için çözüm olabilir. Fakat yinede pahalı gelebilir.
İşi plaket ticareti olan bir firmadan büyük boy aldığında asıl ucuza gelebilir.  Ben en son CEM1 in metrekresini 16 dolara. Epoksi 35 mikron bakır 1,5mm nin metrekaresini 40 dolara almıştım. bunlar tek yüzlü.
Bu durumda ise kesme problemi oluyor. Herkeste  kesmek istemiyor makası köreltiyor diye. istenilen boyda kesebilmek problem oluyor yani.
Prototip için CEM1 i tavsiye ederim. falçata ile çok düzgün kesmek mümkün. Sonra görüntüsü de iyi. Fiyatı da...
@elektro_ery :

Teşekkürler cevap için, araştıracağım.

@salim_altin :

Üstad teşekkürler cevap için. Kesmek için ben 45 derece dik testere kullanıyorum. Çok düzgün kenar alabiliyorum. Ancak onun ağzının kesme uzunluğu da sınırlı, 25 cm en fazla. İsim olarak bilmiyorum ama CEM1'i kullandığımı düşünüyorum. Epoksi ile düzgün sonuçlar alıyorum ama onun da fiyat dezavantajı var. m2 olarak satılıyor demişsiniz. Peki 1 tabakasının ölçülerini biliyor musunuz? Karaköyden görüşebileceğim firmaların telefonları sizde mevcut mu? Bu arada belirtmemiştim, plaketleri prototip için kullanıyorum.

Analyzer

SCHOTTKY

Sanırım kimse Analyzer hocama cevap vermemiş...

Benim de toptan plaket almam lazım.Bu yazdıklarınızın dışında karaköy civarında başka nereleri var?

aslan_korhan

Bu arada izmir pcb nereden bulabiliriz?
Nedendir bilmiyorum ama ilk zamanlar çift taraflı pcb'yi zorda olsa buluyorduk, fakat bir süredir normal tek taraflı bulmak bile imkansız oldu. Hiç bir yerde yok...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ilker_32

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"Merhaba.

Peki delikli plaketi istediğimiz boyutta yaptırabileceğimiz bir yer mevcutmu yada bu firma yapıyormu. Mesela 2m uzunluğu 10cm eni gibi.

Analyzer

Alıntı yapılan: "ilker_32"
Peki delikli plaketi istediğimiz boyutta yaptırabileceğimiz bir yer mevcutmu yada bu firma yapıyormu. Mesela 2m uzunluğu 10cm eni gibi.

Zannetmiyorum uzunluğu 2mt olan plaket hazırlasınlar. Sanıyorum kayan yazı için düşünüyorsunuz. Nacizane bir fikir vereyim. 20 cm'lik pcb modüller yapın ve bunları yanyana getirince birbirinin devamı olacak şekilde pcb hazırlayın. Sarı malzemeden altıköşe ayaklar hazır satılıyor. 2mt'lik (ya da 20cm katı uzunluğu olan) bir rijit malzeme üzerine plakettekilerin eşi olacak şekilde delikler açın ve modüllerinizi dizdiğiniz zaman birbirini takip etmesinde sıkıntı olmayacak şekilde sarı ayaklarla ayarlayarak montajını yapın. Eğer modülleri sabitleyen kenar deliklerini, pcb leri üstüste koyup delerseniz ve kenarlarını da 45 gönye testere ile keserseniz kayma olmaz. Ardından modülleri dizdiğinizde problemsiz görüntü olur. Plaketleri iyi bir firmaya yaptırırsanız yine kayma olmaz uğraşmazsınız. Ayrıca istediğiniz kadar modülü arka arkaya ekleyerek yazının uzunluğunu ayarlama şansınız olur.
Kolay gelsin,

Analyzer