KEIL kullanmayı bılen yok mu?

Başlatan KABO, 22 Mart 2007, 11:39:47

KABO

Sayın Arkadaslar Keil kullanmayı bilen varsa bana yardımcı olabilir mi?Ben KEIL kullanmaya yeni basladım.Simdiden hepinize teşekkür ederim
BILGI PAYLASTIKCA COGALIR...

ground

Adım adım anlatayım..

4 Adım Giriş ayarı..

Adım1 - "Flash" Menüsü'nden "Configure Flash Tools" u tıkla

Adım2 - "Configure Flash Tools" ayarlarında "Device" sekmesinden işlemcini seç.

Adım3 - "Configure Flash Tools" ayarlarında "Target" sekmesinde işlemcinizle ilgili gerekli ayarları (Kristal seçimi vb..) yap.

Adım4 - "Configure Flash Tools" ayarlarında "Output" sekmesinde, yazılan kodun derlendikten sonra hex dönüşümü için, seçim kutusunu işaretle.


Proje oluşturmak için..

Adım 1 : "Project" menüsünden "New Project" seç..

Adım 2 : "Create New Project" penceresinde yapacağınız projenin ismi ve konumu (path) belirleyerek kaydet.

Adım 3 : Kullanacağın işlemciyi seç.

Adım 4 : "File" Menüsünden "New" seçilerek yeni dosya oluştur. *.c uzantılı dosyanı oluştur..

Adım 5 : Kayıt işlemi ve program yazım sonunda "Project" menüsünden "Build Target" a tıkla.

Gerisi C bilgine kalıyor ;)
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

Analyzer

Selam,

Bu başlık eksik olmuş. "Acil Keil öğrenmem lazım" Yani iyi de bu acil bisiklete binmeyi öğrenmem lazım gibi bir soru değil ki size şunu şöyle yap böyle yap diyelim? Keil'de neyi yapamıyorsunuz? Neyi öğrenmek istiyorsunuz. Cevap veren kişi neyi anlatacak? Keil derleyici+editör den oluşan bir paket. Tam olarak neyi istediğinizi ifade ederseniz yardımcı olalım.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

KABO

Acıkcası KEIL kullanmaya yeni basladım ,Editor ve derleyici programları hakkında yeni basladıgım icin bilgim oldugu soylenemez.Su anda benim icin  en onemli ihtiyac ; KEIL ın Turkce anlatımlı kullanma Klavuzu.Piyasada KEIL ın kitabı ve dokumanları var mı?
BILGI PAYLASTIKCA COGALIR...

ground

Alıntı yapılan: "KABO"Acıkcası KEIL kullanmaya yeni basladım ,Editor ve derleyici programları hakkında yeni basladıgım icin bilgim oldugu soylenemez.Su anda benim icin  en onemli ihtiyac ; KEIL ın Turkce anlatımlı kullanma Klavuzu.Piyasada KEIL ın kitabı ve dokumanları var mı?

Önce öğrenmeyi deneyebilirsin..

Program kurduktan sonra yukarıda verilmiş adımları deneyebilirsin.

Yoksa ödeviniz için hazır doc dosyası arıyorsanız şuan türkçe bulunmuyor.. Öğrenip , çalışıp burada paylaşabilirsiniz..

İyi Çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

kubrappia

slm arkadaşlar. yaş oranınız ne pek bilkmiyorum ama en genciniz ben olacağım galiba. ben lise 2 bilgisayar bölümü öğrencisiyim. keil ile ilgili kitap yazmam lazım. ama elimde yeterince türkçe döküman ve ders notu yok. çok az da zamanım kaldı, bulamıyorum. keil a 0 dan başladığım için tam olarak napıcamı da bilmiyorum. bana yardımcı olunablirse çok sevinirim. şimdiden tşkkürler.

MEH_GUN

Arkadaşlar bende LPC2148 ile adc yi okuyup USB den PC YE göndermem gerekiyor.. Ben şimddilik keil  i indirdimve kullanıyorum .. eski örnekleri incelemek faydalı oluyo biraz  yapısı karışık geliyo ama önce nette bi ka örnek var onları açıp çalıştırmk geekiyo yapsını öğrenmek için keil birçok firmanın mikrodnetleyicisine hitap ediyo ... keil den sonra neyi programlıyacağını ii bilmek gerrekiyo ve C bilmek gerekiyo ....

mail=gunduze2000@yahoo.com.au

bildiğimkadarıyla yardımcı omaya çalşırım

nonstradam

Alıntı yapılan: "kubrappia"slm arkadaşlar. yaş oranınız ne pek bilkmiyorum ama en genciniz ben olacağım galiba. ben lise 2 bilgisayar bölümü öğrencisiyim. keil ile ilgili kitap yazmam lazım. ama elimde yeterince türkçe döküman ve ders notu yok. çok az da zamanım kaldı, bulamıyorum. keil a 0 dan başladığım için tam olarak napıcamı da bilmiyorum. bana yardımcı olunablirse çok sevinirim. şimdiden tşkkürler.

merhaba çok merak ettim hangi lisede okuyorsunuz. 2. sınıfta keil kitabını hangi hoca isteyebilirki. bizim liselerimiz bu kadar geliştimi  :?:  bırakın liseyi bir çok üniversitede bile pic dersleri bile verileemezken siz keil ile uğraşıyorsunuz. hangi lise ise hocalarına tebrikler.

turev

ben keili kurdum. proteusta simule edildiğini duymustum. denedim su hatayı veriyor:
ERROR: [U1_VM2] '1.8V VCore' (0.00V) is outside specified range (1.65V-1.95V)

armlara henüz yabancı olduğumdan ve lpc2124'ün data sheetini bulamadığımdan sorunu gideremiyorum.

bir de bu uvision ile ilgili bir döküman vs. bulabilirmiyim. kendi help dosyalarını kurcaladım biraz ama böyle devam edersem çok fazla vakit alacak

turev

ben keili kurdum. proteusta simule edildiğini duymustum. denedim su hatayı veriyor:
ERROR: [U1_VM2] '1.8V VCore' (0.00V) is outside specified range (1.65V-1.95V)

armlara henüz yabancı olduğumdan ve lpc2124'ün data sheetini bulamadığımdan sorunu gideremiyorum.

bir de bu uvision ile ilgili bir döküman vs. bulabilirmiyim. kendi help dosyalarını kurcaladım biraz ama böyle devam edersem çok fazla vakit alacak

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.