0-3-6-9-12-15 sayıcı

Başlatan erdinch, 31 Mart 2007, 14:48:11

erdinch

lojik ödevim dolayısıyla hazırladığım flip-floplar ile yapılmış bir sayıcı devresi. umarım işinize yarar.
karnough haritalarını isteyen olursa ayrıca yollayabilirim. iyi çalışmalar.

http://rapidshare.com/files/23645910/555_say__305_c__305__decoder.rar.html

not: 12 ve 15 sayılarını nasıl gösteriyor diyen arkadaşlarımız olabilir.anlayabilmeleri için DM74LS47 datasheet'in 3. sayfasını inceleyebilirler.

ayrıca bcd display de kullanabilirsiniz.

dady

arkadaşım bunlar basit işler ben lise 1 sınıfta flip floplarla saat yaptım 21 entegre çalıştırmak içinde 20 lira verip 120 VA bi trafo aldım yani... İSTEYENE YOLLARIM
dady@msn.com.tr ulaşın

Klein

belki de ortaokulda okuyan insanlar giriyodur siteye....

erdinch

üniversite 3.sınıfda lojik dersi aldığım için yeni yeni öğreniyorum ve uygulamaya koyabiliyorum.istemeyen beğenmeyebilir.yorumunuza kalmış.

ayrıca bilgi bilgidir.küçümsememek gerekir.

herkese iyi çalışmalar dilerim.

Klein

Alıntı yapılan: "erdinch"üniversite 3.sınıfda lojik dersi aldığım için yeni yeni öğreniyorum ve uygulamaya koyabiliyorum.istemeyen beğenmeyebilir.yorumunuza kalmış.

ayrıca bilgi bilgidir.küçümsememek gerekir.

herkese iyi çalışmalar dilerim.

Teşekkür ederiz arkadaşım... Küçümsenecek bilgi yoktur. Belki bazılarının ihtiyacı olmayabilir. ama emin olun ihtiyacı olmayan kadar olan da çıkacaktır. siteye giren herkes uzman değil. bu bilgiye ihtiyacı olacak ilkokul öğrencisi de çıkacaktır , ortaokul öğrencisi de , üniversite öğrencisi de. heyecenınızın azalmaması dileğiyle.....