Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

c prog.

Başlatan gomez, 16 Temmuz 2003, 11:59:03

gomez

programlama ogrenmeye yeni bssladim az çok algoritma var.c indirebilecegim herhangi bi yr var mı?yanında egitici olursa .ok ii olur. simdiden sağolun

Libertador

www.programlama.com
groups.yahoo.com/groups/cdili
sitelerini bir incele istersen. Eger C ogreneceksen e-book yerine C'yi enine boyuna ogreten bir gercek kitap almani tavsiye ederim. Bunun icin de turkce kaynak olarak KAAN ASLAN A'dan Z'ye C Klavuzunu tavsiye ederim. Kitabin cok rahat bir dili var. Her seviyeye hitap ediyor. Basit bir anlatim fakat her turlu ayrinti ve ince noktaya deginmis. Eger C dilinden sonra 80x86 assembler ogrenmeyi dusunuyorsan kesinlikle kacirma. 80x86 mimarisini adresleme mantigini yazmaclari (register) fazla ayrintiya girmeden anlatiyor. Okudugunda CPU ile PIC arasindaki benzerlikleri farkedeceksin.
Webte Turbo C 'yi arat bulabilirsin sanirim. Ayrica Kazaa gibi paylasim programlarinda da visual c++ bulabilirsin. Yalniz visual c++ 'in dosya ebatlari buyuktur. Dial-up baglanti kullaniyorsan Cd saticilarindan almani tavsiye ederim. Bu arada sakin c ogrenmeden c++ 'a gecme. Ikisi esasinda apayri tarzdalar. Fakat oncelikle c ogrenmek gerektigini dusunuyorum.

james

birde türkmen kitabevinin C ve Siz kitabı var.o da iidir.
ARAMIYORUM , BULUYORUM

kesmez

şu ünlü kitap ..
Brian W. Kernighan
Dennis M. Ritchie nin c kitabı..

bu kitabın ingilizce metnini buldum fakat eğer varsa türkçe çevirisini arıyorum..
teşekkürler...
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

Erol YILMAZ

Microsoft C,  Author : Bahattin Bayburan ,bence guzel bir kitap baslangic icin...

mmengi

dostum elimde BORLAND TURBO C++ Version 3.0 for DOS, 1992. var 6.5 meg istersen bir yere koyarım.

Erol YILMAZ

Turbo C++    C ye baslamanin en guzel yolu. Rahat edersiniz... :)

ground

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..