HP yazıcı kartuş için reset

Başlatan nurim, 07 Nisan 2007, 04:03:12

nurim

HP yazıcımın C6657 (renkli), C6656 (siyah),kartuşları ile başım dertte.Orijinalleri,çok pahalı olduğu için kartuşlar bitince doldurtturuyorum.Ancak bu kartuşlara en fazla 2 dolum yaptırabiliyorum.Sonra bu kartuşlar hata vermeye başlıyor.(Kartuş hatası var diye ikaz yanıp sönüyor).
Yine böyle dolum yaptırdığım kartuş,3 sayfa yazıdan sonra hata verdi ve yazıcı iptal oldu.Bende mecburen kartuşun (Değişik yan sanayi ürünlerindende hiç memnun kalmadım.)orijinali aldım,taktım yazıcı OK.
Önceki kartuşun dolu olduğunu bildiğim için ( hata veren kartuşu ) onu tekrar taktım ,çalışmayan eski kartuş yeniden çalıştı.Yazılarımı yazdırdım,yazıcıyı kapattım.Sonra yazıcıyı tekrar açtığımda,sevimsiz mesaj yine geldi.Kartuş hatası!!!!.Yazıcı iptal,yeni kartuşu takınca yazıcı ok.Bu işin bir çözümü varmıdır?

Bazı yazıcıların kartuşlarını resetlemek için,devreler yapılmış ve kullanılıyor.Acaba HP için böyle bir reset devresi varmı ? ve bu konudaki  önerileriniz nedir.? Paylaşırsanız sevinirim.

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

mustafacan

Hp nin bazı modellerinde cip konmuş  toneri dolduruyorsunuz ancak çipi değişmeden yazı yazdıramıyorsunuz. bitmeden toneri doldursanız bile bu defada sen buna ekleme yapmışsın deyip blokluyor.   yeni bir toner çipi aldım ve çip 12f683 çıktı gerisi 2 transistor . 2kanaldan hem beslemesini alıyor.hemde haberleşmeyi yapıyor. haberleşmeside işte kontur yazıyor
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

elektrik_54

dolumunu yaptırmış oldugun kartuşları dolduran firma nekadar profesyonel çalışıyor bu önemli bazıları üzerine basıyor mürekkebi kartuş yıkanıyormu dolum yaparken bu önemli.

nurim

Alıntı yapılan: "elektrik_54"dolumunu yaptırmış oldugun kartuşları dolduran firma nekadar profesyonel çalışıyor bu önemli bazıları üzerine basıyor mürekkebi kartuş yıkanıyormu dolum yaparken bu önemli.

İsim veremiyorum.Ancak herkez 5 ytl.ye doldururuyor.Burası 10 ytl.Her türlü garanti var.Sonuç yok.Böylesi orijinalinden pahalıya gelecek,doldurma işinden vazgeçtim,orijinalini alıp kullanacağım.

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"