Calgon Kazığına Çözüm

Başlatan gevv, 22 Mayıs 2007, 20:45:32

hatmeto

selam,
calgon firması pazarlama taktiği olarak reklamlara büyük önem veriyor. Ben makina icrisine çok güçlü bir mıknatıs yerleştidim.(Deterjan ile konan boru arasında)

sonuç olarak ;
1. Kireç önleyiciye para vermenin anlamı yok.
2,
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

files

Mıknatısla kirecin ne alakası var? gerçekten bir alakasi varsa bilmek isteriz.

KAZIMUGUR

Alıntı yapılan: "files"Mıknatısla kirecin ne alakası var? gerçekten bir alakasi varsa bilmek isteriz.

Magnetik alanda hareket eden iletkende neler olur , magnetik alanların yüklü parçacıklar üzerindeki etkileri , su-eriyikler-çözeltiler gibi konuları araştırmalısın , yüzeysel değil derinlemesine incelemelisin.

files

kirecin içinde nekadar mahnetik madde var? bunlar mıknatısa mı toplanıyor? orada birikiyor mu?

Fixxer

Slm üstadlar hakketten bu manyetik alan oluşturunca kireçlenme önleniyormu gerçekten çok merak ettim.(kombilerde kullanılan bir sistemmiş ;) )

Not: Ben şimdilik çamaşırlarımı elimde yıkıyorum. :lol:  :lol:
İlerde de ultrasonikle yıkıycam. :roll:
...............................

trademy

Alıntı yapılan: "hatmeto"selam,
calgon firması pazarlama taktiği olarak reklamlara büyük önem veriyor. Ben makina icrisine çok güçlü bir mıknatıs yerleştidim.(Deterjan ile konan boru arasında)

sonuç olarak ;
1. Kireç önleyiciye para vermenin anlamı yok.
2,

2. cisi yarım kalmış.........

conavar

yok yarım kalmamış bence o araştırma aşamasında :)
yada yazarken acilen pc başından kalkması gerekti...
2. yi merakla bekliyoruz arkadaşım  8)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

tefo

yaklaşık 13-14 senelik bir makine var ve sadece ilk alındığında 1-2 kutu calgon kullandık o kadar. geçen sene makinenin kontrol kartı değişti elektrik oynaması yüzünden rezistansta filan kireç yok denecek seviyedeydiki oturduğumuz yer istanbulun nerdeyse en kireçli suyuna sahip

hatmeto

:D selam arkadaşlar; :D
uzun zamandır başkaişlerin peşinde koşuyordum; ama sonuçlamadı. :?

1.sular manyetik alanan geçerken 1nm (mm nin 1000 de 1 kadar)  büyüklüğüne kadar olan kireç partikülleri magnetize olurlar.
2.Bu magnetizma yaklaşık 3-16 dk arası olur.
3.Suyun ısıtılması sonucu aynı kutublar birbirini iter prensibi ile kireç partikülleri birbirine ve yıkanmakta olan kıyafetlere yapışmaz.. (Fakat suyun sıcaklıgı 60 C geçerse tüm magnetizma kaybolur. kireç partikülleri makinanın ve kıyafetlere yapışır.)

Reklamlarda olayları oldugundan 20 kez daha fazla abartıyorlar... Bilginize........ :D  :D  :D  :D
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

roleci

"Calgon makinenizi kirece karşı korur" sloganının tutmadığını görünce sonradan buna "......... ve çamaşırlarınızı korur" sloganı ile çıktılar.

F.T

arkadaşlar ben hiç bişi kullanmıyorum.ısıtıcı en azından 5 sene problem çıkartmıyor.ısıtıcı bozulursada piyasada 5 ytl neden kalgon falan filan kullanayım ki.ısıtıcıyı yarım saatte herkes rahat degiştirebilir.kimse kullanmasın bence paralar yurt dışına uçmasın derim.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.