Adam gibi led satan yer ?

Başlatan Maxim, 06 Haziran 2007, 19:52:44

sagamen

arkadasım unutmadan soyleyeyım   yukarı bakan ok lar sarı led  ama sana tavsiyem  gümeşte de okunsun  veya belirgin olsun dersen   AMBER  renkli led al  fiyatı  hakkında bilim yok
herkEse kolay gelsin

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "protection"Hocam verdiğiniz adresteki bu ve bu sayfalar açılmamaktadır.Kırmızı felan da güzel de mavi ve yeşil ledli panolarda çok hoşuma gittiler. :D Kararsız kaldım açıkçası. :roll:
Açıkçası yeşil bence göze en güzel gözüken renk.Ancak sarı led düzeltmek gerekirse amber(bal) rengi gün ışığında en iyi görülen renktir.Bununla ilgili herkesin bildiği gösterebileceğim en iyi örnek belediye otobüslerindeki tabeladır :)
Özellikle yeni(yeşil olan) otobüsler,n önünde bulunan sarı ledlerle yapılmış tabelalara baktığınızda güneşli havada oldukça net yazının okunabildiğini görürsünüz.O otobüslerde bu renk özellikle seçilmiştir.En az kırılan ışık kırmızı ışıktır.Frekansı en küçük olan ışıkta yine kırmızı ışıktır.Bu durumda gün ışığında en zayıf görünende kırmızı ışıktır.Renk seçimi birazda yapıcağın uygulamaya ve uygulamanın sergileneceği yere göre değişir.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

z

Insan gozunu optik bir sensor olarak ele alirsak;

Isigin gozde olusturdugu tepkinin en yuksek tepe yaptigi dalga boyunun sari isigin dalga boyuna denk geldigi tespit edilmistir.

Bu nedenle sari renk ve civari ozellikle tehlike arzeden durumlar icin uyarici renk olarak secilmistir. Insaat makinelerinin sari yada sariya komsu renkte olusu, laser etiketlerinin sari olusu vb renklendirmeler bu sebepledir.

Ayni isik siddetinde isik yayan farkli LEDlerden hangisi daha dikkat cekicidir denirse bunun SARI LED olacagi asikardir.

Kavunici ve kirmizi da dikkat cekicilik acisindan SARIyi takip eder.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

Ortamda sis duman vs varsa sarı/amber daha görünür ışığa sahip oluyor. Bu sebeple ikaz ışıkları sarıdır. Hatta sis lambaları da sarıdır. Aksi halde göz yeşil ışığa daha duyarlıdır. Yeşilin alışılagelmiş kullanım şekli ikaz değil serbest anlamı vardır.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

teknikelektronikci

http://www.elektrodepo.com/index.asp?page=urunler2.asp&Kimlik=27369&bilgici=3&kategori=ROUND%20LED

arkadaslar üsteki linkteki led sizce nasil fiyati bence cok ucuz acaba bu kadar ucuz olmasinin sebebi ne olabilir acisimi ? yoksa kalitesimi ? ben dis ortamda kayany azida kullanacamda sizce almaya degermi ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

sagamen

taabiiki ne amacla kullanacağın onemli   kayan yazı gibi uygulamalar için kullanacaksan hiç değmez ve  ledlerde  açı daraldığı zaman mcd artması gerekiyor burda sanki tam tersi
herkEse kolay gelsin

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "sagamen"taabiiki ne amacla kullanacağın onemli   kayan yazı gibi uygulamalar için kullanacaksan hiç değmez ve  ledlerde  açı daraldığı zaman mcd artması gerekiyor burda sanki tam tersi

hocam cevabiniz icin tesekür ederim peki 3600 mc azmi gelir dis ortam icin ? birde ben bu aci olayini anlamis değilim aci neyi degistiriyor ? benim anladiigm kadariyla dar acililiara yandan baktigimizda belli olomuyor öylemi ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

sagamen

ben kayan yazılarda 5500-7000mcd  30derece 1,9- 2,2 voltaj aralıgındakı ledleri kullanıyorum sizin bahsettiğiniz ledler ancak numune işler için kullanılır bence sebebine gelınce  mcd cok az ve aynı orantıda aci düşük bir kkere bu ledin bu açiyle nerden baksanız  12000 mcd olması gerekirdi bir yanlışlık var o ledlerde

ledlerin acısı daraldıkca  mcd artar ters orantı hesabı gibi ornek olarak reklamcıların kullandığı mantar led diye tabir edilen ledlerde ise aci 90 dere 120 derece  ama mcd 400-600 dur
herkEse kolay gelsin

teknikelektronikci

hocam cevabiniz icin tesekür ederim
sunu anladim ki led diye deyip gecmemek gerekir bence iyice ögrenmek gerekir bu led olayini :) fakat dediginiz gibi deneme veya numune amacli ollarak bu ledler kulanilabilinir   kolay gelsin