Plc & otomasyon kursu ve elektrik tesisatçılığı

Başlatan Pros_PektuS, 13 Haziran 2007, 11:54:14

Pros_PektuS

Plc & otomasyon kursu ve elektrik tesisatçılığı konularında ÜCRETSİZ ve İTO (İstanbul Ticaret Odası) destekli kurslar başlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve Ön talep toplama , ön kayıt için 0212 544 69 87'den dahili 22 numara ile Timur YAZICI'yı (GSM : 0533 360 25 55)arayabilirsiniz. Ulaşılamadığında Mete SUCUGİL (GSM: 0532  718 35 62) ile görüşülebilir.

itoatl

ito
Soz soylemek icin once duymak, dinlemek gerek. Sen de soze, dinlemek yolundan gir.                                                          Hz. MEVLANA

cenkishan

slm arkadasım sadece istanbul içinmi seminerler  İZMİRDE olucakmı
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

Pros_PektuS

Kurslar İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Valiliği ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan bir protokol çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı birer sertifika verilecek.

İzmir için kurs maalesef söz konusu değil şu an.

Ayrıntı için buraya bakın...
Soz soylemek icin once duymak, dinlemek gerek. Sen de soze, dinlemek yolundan gir.                                                          Hz. MEVLANA

INFINITY

Tarihi nedir nerededir??? ben bulamadım :oops:
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

cenkishan

arkadasım heralde konun baslıgını yanlıs yazdın  İSTANBUL için cumhuriyetin en buyuk yatırımı yazsaydın daha iyi olacak.ne biçim proje bu sadece istanbul için cok ilginç  bu daha cok istanbuldakiler için yatırım olmuş gibi
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

Pros_PektuS

Merhaba.

itonun linkinde de belirtildiği üzere İstanbul'a ait bir çalışma. Neden sadece İstanbul diye bana sormayın lütfen.

Şu an ito kursların içerikleri hakkında çalışma yapıyor. İçerik belirlendiğinde buradan sizlere duyurmaya çalışacağım. Bu arada benim bahsettiğim kurslar sadece ilk mesajdaki linkte belirttiğim kendi okulumda açılacak kurslardır. İtonun sitesindeki haberi okuduysanız, 44 değişik branş olduğunu görürsünüz. Ayrıca AutoCAD kursuda okulumuzda veilecek.

Ancak bizim okulumuzda açılmasa bile, açılması söz konusu kurslar hakkında bilgi sahibi oldukça burada yazacağım. Maksat vatandaş ÜCRETSİZ kursu değerlendirsin. İtonun amacı gerçekten bu konuda hafife alınmayacak kadar ulvi bir amaç.

Kurs verilecek diğer okulların listesi elime geçtiğinde yazarım. Kendinize en yakın yeri tercih edersiniz.

REKLAM: Tabi benim okulumun yeri daha bi başka. Diğer okullardan kendimizi, kendimizce farklı hissediyoruz. Bilenlere sormanızı tavsiye ederim.

Önemli açıklama: gelen telefonlardan edindiğim birkaç izlenim, benim ito çalışanı olduğum yönünde. Oysa ben kurs verilecek 230 okuldan biri olan yukarıdaki linkteki okulda görev yapan bir öğretmenim. Şu an sadece okulumuz için ön talep tespiti yapıyorum.

Pros_PektuS

İstanbul İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Ticaret Odası'nın işbirliği ile yürütülecek olan Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi kapsamında aşağıda belirtilen kurslar açılacaktır.

Şile Bezi Dokumacılığı
Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama Tek.(Assyst-Gerber-Tetra-Cad.Sis.)
Elektrik Tesisatçılığı
Elektrikli Ev Aletleri Akımı ve Onarımı
PLC ve Otomasyon Sistemi
Görüntü ve Güvenlik Sistemleri
Doğalgaz Tesisatçısı
Klima ve Soğutma Tesisatçısı
Yakıcı Cihaz Bakım Onarım Tesisatçısı
Doğalgaz Sekreterliği
Kamu ve Özel Sektör Sekreterliği
Amatör Denizcilik
Temel Elektrik ve Elektronik
Takı Tasarımı ve İmalatı
Makine İmalatçılığı
Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelcilik
PVC Doğrama
Auto-Cad
Photo-Shop
Elektro Statik Toz Boyacılığı
Tornacılık
Masaüstü Yayıncılık
Ofset Baskı Operatörlüğü
Cilt ve Serigrafi Operatörlüğü
Ayakkabı Üretimi ve Modelcilik
Kaynakçılık
Oto Elekotromekaniği
Güvenlik Sistemleri
Endüstriyel Bakım Onarım
Oto Kaporta
Oto Boya
Restorasyon (Restorasyon Bölümü)
Talaşlı İmalat ve Kamine Teknolojisi
Oksigaz Kaynağı, Elektrik Ark Kaynağı ve İleri Kaynak Tek.
Hidrolik-Pnömatik Eğitim
Mikroişlemciler-İkrokonirolür
Bilgisayar Teknik Servisi
Ağ İşletmenliği
Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım
Giysi Tasarım
CNC Tezgah Operatörü
CAD-CAM Operatörü
Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı
Elektrik Elektronik Teknolojisi

Pros_PektuS

Tüm kurslar için ortak genel açıklamalar

Projenin uygulama esasları :

1)Eğitim İstanbul İli sınırları içinde yapılacaktır.

2)Eğitim bölümleri endüstri, bilişim ve hizmet sektöründe ihtiyaç duyulan ve ön plana çıkan mesleklerden seçilecektir.

3)Her kursun eğitim ve öğretim programlarında Milli Eğitim Bakanlığı Mevzuatı dikkate alınacaktır.

4)Kurslarla ilgili iş ve işlemler İdarenin bilgisi ve onayıyla gerçekleştirilecektir.

5)Eğitimler teorik ve uygulamalı şeklinde gerçekleştirilecektir.

6)Eğitim yıllık müfredat esasına dayanır.

7)Yıl müfredat iki (4+4) dönem ve 8 aydır.

8)Her kurs merkezi okulda okulun müsaitliğine göre belirli sayıda kurs açılır.

9)Haftada 4 gün, günde 4 saat eğitim yapılır (Hafta içi: 4 saat, hafta sonu: 8 saat, okulun  müsaitlik durumuna göre düzenlenebilir).

10)Her sınıf sayı olarak 12-20 kursiyerden oluşur.

11)İlk dönem toplam 500 kişiyi içermektedir.

12)Her  bir kursiyer ortalama 400 saat eğitim alır (eğitim saatleri dersin niteliğine göre ayarlanabilir).

13)Toplam 200.000 saat eğitim yapılacaktır.

14)Konular % 85 teknik % 15 sosyal-kültürel alan konular

Katılmak isteyenlerde aranan şartlar :

1)İlkokul mezunu olmak.

2)Sağlığı öğrenim görmek istediği meslek için elverişli olmak.

Hizmet gerekleri :

1)Eğitim Mekanı olarak ilgili liselerin sınıf, laboratuar ve atölyeleri kullanılacaktır.

2)Eğitim için meslek liselerinin en iyi ve donanımlı olduğu bölümler tercih edilecektir.

3)Eğitim çağın niteliğine uygun metod ve teknolojiyle yapılacaktır.

4)Her lise için rehber hoca, eğitmen desteği sağlanacaktır.

5)Temel mesleki kitapların yanı sıra eğitim destek notları hazırlanacaktır.

6)Eğitim dönemi sonunda, kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecektir.

7)Proje konusunu gündeme getirmek, önemine vurgu yapmak, farkındalık sağlamak, kamuoyu oluşturmak ve destek sağlamak amaçlarına matuf toplantı, sempozyum, ilan duyuru ve medyada yer almasını sağlamaya yönelik aktiviteler yapılacaktır.

8)Program kapsamında, açılış ve kapanış (sertifika verme) programları

OMERHOCA76

bakırköy Bahhçelievler çevresinede veya yakınında olanlar için

UCRETSIZ OTOMASYON & PLC KURSU

Detaylı Bilgi ve Müracat İçin:
Hasan TALAS (Teknik Öğretmen )

( Cep Tel : 0 505 789 28 54 )
Email : hoca34@yahoo.com

web : www.hoca34.tr.gg

ADRES : BAHÇELİEVLER ERKAN AVCI ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

KÜLTÜR SOK. NO:5 BAHÇELİEVLER – İSTANBUL
KADİR HAS CENTER ARKASI