M1346 VDD CONTROL RGB LED IC

Başlatan nonstradam, 04 Temmuz 2007, 17:55:32

nonstradam

merhaba.

RGB ledlerle animasyon yaptırmak istiyorum. fiber optikli bazı gece lambalarında olduğu gibi. çeşit çeşit renk verecek yanıp sönecek falan.
adetin yüksek ve maliyetinin düşük olmasından dolayı microcontroller kullanmak istemiyorm. programlamakla ayrı bir zaman harcamak istemiyorum. bunun için biraz araştırma yaptım ve bu iş için hazır bir IC buldum. M1346 diye bir IC.

sıkıntıma gelince bu IC yi türkiyede bulamadım. Bu IC yi türkiyede satan bir yer biliyormusunuz. veya bu işi yapabilecek bildiğiniz başka bir IC varmı?

ilginize teşekkürler. iyi çalışmalar.

M1346 nın PDF i.
http://www.alldatasheet.net/datasheet-pdf/pdf/90769/ETC/M1346.html

sagamen

sanırım bunu türkiyede bulamazsın ama TÜRKİYE dispirötörü varsa  ona ulaşman lazım  numune iste oncelıkle işine yarayacakmı  veya başka araştırmalar yapman lazım

12hv615 dmx diye arat   asm ile yazılmıs programıda var belki degıstırılerek işine yarayabilir.
herkEse kolay gelsin

nonstradam

dediğim gibi programlanan birşey istemiyorum. yoksa programla 1 günde hallolacak bişey ama seri üretimde programlamakla uğraşmak istemiyorum. dediğim çipe benzer birşey bulamam lazım.

bazı anahtarlıkların içinde var buna benzer sistemler. hani bu cam içine kabartma semboller yapılmış minik anahtarlıklar var bu anahtarlıkların içinde bu işi yapan minicik moduller var. mercimek kadar hem bu işi yapan çip hemde ledleri içine gömmüşler. bu anahtarlıkları imal eden bir yer biliyorsanız buradan sadece bu modülleri tedarik etsekte olur.

OG

Programlamakdan kaçınacak kadar çok olacak adet nedir?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

nonstradam

OG hocam MCU kullanmak istemeyişimin sebepleri

1- devre çok küçük olacak max. metal para kadar bir yer kaplamalı. smd malzeme kullanacağım.

2- 8 pinli smd PIC leri programlamak için onları adaptöre oturtmak başa bela.

3- devre üzeri programlayayım desem programlama pini veya pad i bırakmam lazım ve yer sıkıntım olduğu için bunu istemiyorum.

4- PIC kullanırsam ledlere ön direnç atmam gerekecek buda yerden dolayı sıkıntı yaratıyor. fakat bu bahsettiğim hazır IC yi kullanırsam direncede gerek yok adamlar içinde halletmiş.

5- şimdilik aylık 500 civarı çipi programlamak için yok smd 12c508 al adaptöre oturtmaya çalış. adaptörü kilitle. programlamaya başla. programlama bitti. adaptörü aç çipi çıkar. bi ton dert.

bu hazır IC yi kullanırsak iş çok basit olacak. malzemede çok az olacak. çinliler bu IC yi anahtarlıklarda kullanmışlar. IC+3adet led+3adet pil başka bişey yok. pil hariç devrenin kapladığı yerin çapı 5mm yi geçmiyor.

ve bu işi kendim için değil elektronikte çok iyi olmayan elektronik mühendisi bir arkadaş için yapıyorum.o arkadaşı bu kadar teferruatla yormayalım.

ne demiş atalarımız "mühendisliğin temeli; basit iyidir"...  ;)

files

kendinden efektli çipide içinde olan rgb ledler var. kafasına göre  efekt yapıyor. belki böyle bir led işiniz görür. sadeec 2 bacaklıdır. Toptan olark nerede bulursun bilmiyorum.ledi kadıköyde yazıcıoğlunda pala elekteonikte gördüm. RGB led sorunca bunu gösterdiler bunu anlıyorlar

nonstradam

sağolasın files aradığım tamda bahsettiğin gibi birşey. kafasına göre efekt yapsın yeterli. ben istanbul dışındayım bu pala elektroniğin telefonunu biliyormusunuz.

files

numarasını bilmiyorum.  belki numune alman için için işine yarayabilirdi. kadıköy civarında bir arkadaş ordan 1-2 tane led alıp sana gönderebilir.
Belki pasajdan bir esnafı bulup rica edebilirsin. Toptan led alınacak yer değil. perakende satış yapıyor.

http://www.google.com/search?as_q=yaz%C4%B1c%C4%B1o%C4%9Flu+pasaj%C4%B1&hl=tr&num=10&btnG=Google%27da+Ara&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=

XX_CİHAN_XX

Bahsettiğiniz çipi programlı ledler birçok malzemeci dükkanında var.İlla pala elektronikte aramayın ben birçok yerde gördüm çok rahat bulabilirsiniz.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

files

Tamam.  nerde bulabiliriz. ne diye aramalı? Bu ledlerin özel bir adı varmı

XX_CİHAN_XX

Sözlerimde polemik yaratacak birşey yok! Bir çok yerde bulabileceğini , rahat bulunabilen bir ürün oldugunu belirtmek istedim sadece...
Bu arada artık internetten istanbuldaki birçok malzemecilerin telefonlarına ulaşılabiliyor.(bunu hatırlatmama gerek yoktu sanırım)
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

nonstradam

ilginize çok teşekkür ederim arkadaşalr. bahsettiğiniz led i izmirde buldum. gayette güzel bir ürün çokta basit. çokta ucuz. sağolun. iyi çalışmalar.