BOSCH SMS 9022/08 BULAŞIK MAKİNASI

Başlatan tepe, 10 Ağustos 2007, 17:48:14

tepe

Merhabalar Bosch SMS 9022/08 Model Bulaşık makinamın eepromunda sorun var.Yazılımlı yenisini bulabilecegim bir yer varmı.(Ana servis dahi biz tamir yapmıyoruz parça degiştiriyoruz diyor ve parça için istedikleri fiat 875 YTL.!)
İlginize peşin teşekkürler.
Tepe

M_B

merhaba eeprom olarak ne kullanmıs. ?
Eger 24CXX seri tur eeprom kullanmıssa yenı bır eeprom alıp eskı epromun bılgısını yenı eeproma kopyalayın. Bu bazen cozum oluyor ben bazı cıhazlarda denedım. Eepromun ıcındekı bılgı bazen bozulmuyor. Eepromun ıc yapısı bozuluyor.
Kolay gelsın.
M_B
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

upayi

one yaa bunlar manyakmi 875 ytl bi eprom için
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

nonstradam

valla birazcık öyle. her servis aynı değil ama bazıları bir kıstırdımı yandınız. geçenlerde komşumun çamaşır makinası arızalanmış servis çağırmışlar servis beyin bozulmuş demiş yenisi 280 ytl demişler. kadıncağızda vaz geçmiş. bana söyledi beyin denilen mekanik zımbırtının arkasındaki hızkontrolü yapan triac kısa devre olmuş gidip yenisini aldım 1.5 ytl ye iş halloldu. yani servislerin %90 ı arıza gidermeyi değilde yenisiyle değiştirip voleyi vurmak istiyorlar.
bazı servislerde bozulan parçaları toplayıp bir kaç ytl masrafla tamir edip sıfır diye bir ton paraya müşteriye yediriyor. inşallah insaflı bir servise başvurmuşsunuzdur.

sorununuza gelince M_B hocamında dediği gibi 24 veya 93 serisi bir eeprom ise eepromu kopyalatmaya çalışın. kopyalatabilirseniz problem çözülür. eeprom bozuksa ve kopyalanmıyorsa konu komşudan aynı makinada varmı diye bir arama yapın onun eepromunu söküp okutup sıfır eeproma yükletin ama yüklemeyi yaptırırken çok dikkatli olun boş eepromdakileri komşunuzun eepromuna yüklemeye kalkarlarsa bir yerine iki yeni makina almanız gerekebilir.

makinanızın arıza sebebinin eeprom olduğuna nasıl kanaat getirdiniz. servismi eeprom arızası dedi yoksa kendinizmi buldunuz. makinanızın arızası tam olarak nedir?