GPRS kod/ uygulama?

Başlatan Veli B., 12 Ağustos 2007, 02:34:36

Veli B.

Uzerinde calismaya basladigim bir proje icin GPRS ile ilgili bilgiye ihtiyacim var. Kullanmayi dusundugum moduller TC45/GM862.

Internet ortaminda bir hayli bilgi bulunmasina ragmen cok daginik ve geneli amaca hizmet etmiyor. Surem kisitli oldugu icin nokta atislar yapmak istiyorum. Bir anlamda; calisma yapmis veya ilgilenmis olan arkadaslarin yardimi ile gereksiz ve ise yaramayan bilgileri elemine etmek niyetim .

Jal haricinde diger dillerde olabilir ornek kodlar (ASM,C, Basic /proton, pascal.)

Java tabanli bir hayli calisma var lakin benim java hakkinda en ufak bir fikrim yok. AT tabanli olursa oldukca isime yarayacigini dusunuyorum.

arslan74

Veli B.

Haklisiniz, Butun AT komutlari var fakat mantigi kuramadigim icin AT komutlari tek basina bir anlam ifade etmiyor. Linkini verdiginiz siteyi ve sitede bulunan dokumanlari incelemis olmama ragmen fazla bir anlam cikaramadim. Bu sebeple bir ornek/algoritma ariyorum. Kurulumdan kongfigirasyona degin detayli gorunen bir konu.
Asil aradigim bir GPRS modemi baglanti icin hazirlama, baglantiyi kurma, data aktarimi icin ilgili dosyanin hazirlanmasi ve aktarilmasina iliskin bir prensip algoritma.  
Ilginize ve link icin ayirdiginiz zamana teşekkür ederim...

arslan74

Merhaba,

Siemens in teknik bölümüne irtibata gecerseniz, size daha fazla yardımcı olurlar kanısındayım.

Sonucta kendi ürünleri mecburen teknik destek vermek zorundalar.

Selamlar