Linux ile CNC makinesi

Başlatan findux, 07 Eylül 2007, 19:02:16

ozancnc

tayyar

Kredi kartına (taksitle veya normal )satış yapan bi elektronikçi biliyormusunuz? :D biraz daha ugraşırsam gidip kartla alıcam lmd18 leri

paranın gözü kör olsun...
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

erkan614

arkadaşlar l297-98 çifti yabana atılcak sürücüler değiller yani koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler hesabı ayrıcı size bi tio l297 değilde picf877+l298 çifti ile chopper ve mid band rezonans dampingli sürücü yapılabilir.
ha bana yaptınmı die sorarsan yapamadım derim ama bir gün  8)
neyse arkadaşlar bu linux elzem bişi tiz zamanda adapte olmam lazım hele bi işleri yoluna koyiyim bakıcaz bi çaresine

@tayyar lmd 18 leri fazla büyütme ben pek randıman alamadım grçi fantazi bi devre yaptım ondandır  :lol:  fixxer de pek beğenmemiş istersen fixxere bi sor ve piminodaki dwevrelere sadık kalmaya çalış
maddi konuya gelince hakkatten o iş zor bende sıkıntıdan jeneratorumu satıom :(

findux

ozancnc hocam pic li devre gelişmiş bişey değil kendi yaptığım bir devre motor beslemsi uln2003 ile yaptım .step sürücüler hakında pek bişey bilmem ama kcam4 ve emc3 programında denemeler yaptım.devreyi bu programlarda denemek için yaptım .cnc için l297 devresinden daha berbat .
ahamda resmi. her motor için 16f84 kullandım ledleride cafcaflı olsun diye koydum :D antrak taki devreyi baz alarak yaptım ama codu nu kendim yazdım.step ve dır sinyalleri ile calışıyor.

ozancnc

upsmeh

Merhaba konu hakkında son durum nedir ustünden 8 sene geçmiş ama. emc2 kullanan armı

Tagli

Doğrudan kullanmadım ama bir bilgisayara kurup step motor döndürme testi yapmıştım. Elimizdeki bir frezeyi CNC'ye çevirmek niyetindeydik ama sonra hem zaman hem de maliyet sorunları nedeniyle projeyi askıya aldık, ben de daha fazla uğraşmadım.
Gökçe Tağlıoğlu