Yorumlarınız>>MSI VR330 AMD SEMPRON 3500+ 13.3"

Başlatan salih18200, 08 Eylül 2007, 19:37:43

salih18200

Alıntı Yap
Chip Seti      ATI RC410ME
İşlemci / Hızı     AMD Sempron 3500+
Ekran Özelliği     13.3" / 1280x800 / WXGA
Ekran Boyutu     13.3"
Ekran Kartı     Paylaşımlı 128MB
Sistem Belleği     512MB 667Mhz
Bellek Yuvası     2
Sabit Disk Kapasitesi     80GB 5400RPM 8MB
Ses Kartı     Tümleşik
Optik Sürücü     DVD Dual Yazıcı
Klavye     TR/Q
Kablosuz İletişim     Broadcom Wireless 802.11b/g
Bluetooth Özelliği     Yok
Infrared     Yok
Pcmcia     Var
USB (Adet) ?     3
FireWire     Yok
Seri Port     Yok
Paralel Port     Yok
S-Video (TV-Out)     Yok
Fax Modem     Var
10/100 Ethernet     Var
Pil Ömrü (Saat)     2,5
Boyutlar     332 x 229,5 x 32.4
Ağırlık     2.19
Paket İçeriği     Notebook

499,00 USD + KDV Son 7 gün !
    KDV Dahil    766,35 YTL / 766.350.000 TL

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71539
Arkadaşlar elekrtonik mühendisliğinde okuyorum.Dizüstü bilgisayara ihtiyacım var.Okullar açılmadan alayım diyorum.Fazla bi paramda yok şimdilik.Bu ürün fiyatına göre uygun gözüküyo.Ama perfonmansı nasıl beni aldığıma pişman edermi sizin bilgilerinize güveniyorum.Olumlu yada olumsuz yorumlarınızla bana yardımcı olursanız sevinirim.Daha çok programlama ağırlıklı kullancam.(tabi gönül isterki oyunda oynayabileyim).Birde autocad kullanmsam hiç te fena olmaz.Yoksa bir süre daha bekleyip paramı biriktirsem :)

conavar

özelliklerine göre birçok işi başarı ile yapacaktır.
İşlemcisi fena değil.Bir cok uygulama autocad dahil kullanabilirsin.
En güzel özelliği DDR2 bellek modülü desteği olması.
Ekranı biraz küçük ama idare eder :)
Ekran katı için bişey soyleyemeceğim.
Sabit disk biraz ufak ama yeterli diyorsan sorun yok
İleride seri yada paralel port lazım olursa bunda yok biliyorsun değiL mi ?
Pil ömrü biraz az geldi.
Bluetooth da yok yani hiç bişey yok :P ama genede ağır bi laptop :)
Sadece bellek takviyesi ile cok rahat benim işimi görür :)
Ayırıca Dual layer DVD-RW olması güzel bi özellik
Fiyat olarak bence iyi ama eksikleri cok :)
-Bluetooth yok
-FireWire yok
-Paralel Port yok
-Seri Port yok

Programlama ağırlık çalışıcağına göre grafiksel bir yük binmeyecek makineye daha cok matematiksel işlemlerle alakadar olacak cpu :)
64 bit oluşu sana avantaj sağlayacaktır.
Ekran kartının onboard olduğunu ve seninde ram`i fazlaca kullanacağını düşünürsek sen gel buna 1 GB DRR2 ram daha tak istediğini yap derin :)
sırtını yere getirmez uzunca bir dönem ;)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

salih18200

Benim en çok kafama takılan yeri cpu çünki yabancıyım önceki laptopum asus amd athlon 3400+ 64 bit memnundum ama pil ömrü çok zayıftı 20 dakikaydı ayrıca ekran kartı sorun çıkarıyodu bende elimde patlamadan :twisted: 900 ytl taksitle sattım.Bana sorun olacak işlemci ram takviyesi ileriki günlerde yaparım.pil ömrüde yeterli(diğeriyle kıyaslayınca çok iyi :lol: ).Mobile AMD Sempron™ 3500+ (1.8 GHz 512Kb L2 Önbellek 800 MHZ HyperTransport)Bu işlemciyi tanıyan bilen varmı performansı nasıl, intelde neye tekabül ediyo.
Ayrıca blutooth ile işim olmaz.Hdd işimi yeterince görür.seri ve paralel porta gelince olsa iyi olurdu ama hangi notebookta varki ;) Yeterki öğrencilik hayatımda kendimi geliştirmemde beni sıkıntıya sokmasın çünki yenisini alacak durumum yok.  :(

aster

Şimdi öyle diyorsunda 2-3 ay sonra yetmezlerin artacak
ucuz olsun diye hiç bir şey koymamışlar, bence 3 kere daha düşün.
Sanırım çanta parası buna dahil değil daha.

salih18200

evet ortada çanta filan yok onada ayrı bir para vermem gerekecek.
başka yorum yapacak yokmu arkadaşlar :roll:

arslan74

Merhaba,

Eski bir MSI notebook kullanıcısıyım. Benim kullandığım notebookun eksik yanlarını söyleyeyim, Megabook M635. MSI notebooklarda benim görduğum en önemli zayıf nokta notebook'un kasa tasarımı hiç sağlam değildi. Kasası cok narındi. Bir cok yeri cabuk kırılıb bozulmaya başladı. Klavye'de problem vardı. Yumşak basmaları kabul etmiyordu ve aynı zamanda cok hızlı basdığındada görmüyordu. Yani hor kullanmayıb sabit bir yerde kullanacaksanız, alın. Ama fazla gezen birisiyseniz size MSI tavsiye etmen.

Bu bahs ettiğiniz Notebook'un kasa Magnezum alaşımlı kasan ibaret ise sağlam bir kasası olması gerek. Ancak Sempton işlemcisi fazla performanslı bir işlemci değil. RAM!ı ise 512MB. Bu bilgisayarla XP güzel çalışır. Ancak Vista için bu donamın için cok yetersiz. Eğer Sadece XP kullanacaksan almanda sakınca yok.  Ama vista çalıştıracaksan tavsiye etmen.

AMD turion ve 1GB Ram den aşağısını alma. ekran kartı harici ıse cok önemli bir avantaj.

Benim şahsi görüşüm soracak olursan uygun fiyatlı, sağlam kasalı ve diğer özellikleri uygun Marka Acer dir, almanı tavsiye ederim. O fiyatlara yakın Acer notebookler var onları incele. Yada diğer uygun marklardan BeckardBell, LG Tavsiye ederim. Toshiba da cok güzel notebook ama fiyatı cok yüksek. Sony'e gelince o kadar parayı hak edecek hiç bir özelliği yok.

Ben şimdi Lenovo N100 Notebook aldım. Hiç memnun değilim. Hattinden fazla yavaş çaışıyor. Acıkcası beni hayal kırıkılığın uğrattı.

Selamlar

KAZIMUGUR

Autocat 2008 in menüleri anca sığar o ekrana gerisini kağıda çizerim dersen olabilir.
Çizim yapılacak pc de ilk şart ekran genişliği olmalı.

salih18200

Yorummlarınız için teşekkürler arkadaşlar bu notebook'un aynı kasaya sahip aynı boyutlarda fakat 14.1" ekranlısı sınıf arkadaşımda var aslında pek beğen miyorum çok kasılıyodu dvd yazıcısı anormal çalışıyo dediğiniz gibi tuşlarda bazen basmıyodu demekki bunlar msi'in çoğu bilgisayarında olan sorunlar.
En iyisi biraz daha beklemek olacak. :?

cenkishan

SLM arkadasım biraz bekle derim ben toshiba veya asus tercihlerin olsun cok hızlı makineler.ben arceligin kampanyası vardı duymussundur bi ara kendi istegine gore notebook topluyordu.ben bu kampanya cıkamadan once tanıdıga laptop toplattım.anakart toshiba dıs gorunum arcelik (dogan gorunumlu sahin gibi)cihaz cok gusel oldu su an yetiyor ama ilerde asus alacagım.
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

muratcuk

ayne markanın vr320 modelinide incelemeni tavsiye ederim. arasında fiyat farkı pek yok