Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Bağlantı sorunu

Başlatan Logan, 09 Eylül 2007, 19:11:51

Logan

Merhaba arkadaşlar. İnternet tarifelerinin hızlanması nedeni ile öneri üzerine kendime Air Ties RT-111 modem aldım. Daha önce kullandığım modem Picatel USB max idi. Fakat şöyle bir problem ile karşı karşıyayım. Telefon çaldığı zaman ya net kopuyor ya da bağlantı hızı 30-40 kbps'lere kadar düşüyor.Sebebini bir türlü çözemiyorum ve artık çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Emule'de 190 kbps ile dosya indirirken birden telefon çalıyor ve hız otomatikman düşüyor.  :? Umarım kayda değer bir çözüm buluruz...

Not:Aynı problemi Picatel USB max kullanırkende yaşıyordum...
İmza.

otm

merhaba.eğer adsl splitter olarak modem üzerindekini (varsa) kullanıyorsan ayrıca modeme gelmeden önce kaliteli bir splitter (4 rfc li) kullanmanı tavsiye ederim.
 Ayrıca şunu bir deneyin.; telefonu hattan çıkarın.ve  telefonu arayın.eğer aynı durum sözkonusu değilse telefon tarafında yolunda gitmeyen birşeyler vardır.

emperor

eğer splitter kullanıyorsan ve splitter a gelen telefon hattında ek varsa, paralel bir yerlere bağlıysa bu sorunu hep yaşarsın, evine dışarıdan gelen splitter a giren telefon hattı tek parça halinde bir kablo ile olmalı, 1 hafta içinde 2 tanıdığımda da bu problem i gördüm, hatlar ı düzgün çekince problem kalmadı, net kesintisiz, kopuntusuz bağlı...

mavi

telekom ile modem arasında paralel bir telefon var yada modemi splitter olmadan bağlamışsınız.Telefon açıldığında 1150 khz e kadar olan adsl sinyalini kısa devre ederek hattı düşürür bazen frekans bandının tamamını değil bazı bandları kısa devre eder buda hızı düşürür.Adsl frekansı alma ve gönderme olarak bandlara bölünmüştür modem ilk açılışta bu bandları tarayarak güvenli haberleşmenin olduğu bandları kullanıma açıp bağlantıyı kurar sizin hattınızda kullanılan bir frekans başka bir modem hattında kullanılmayabilir.Splitterin görevi band geçiren filtredir ve adsl frekansını modeme 0.3-3.3 khz telefon bandını telefona aktarmaktır.Splitter yoksa telefon açıldığında hattı kısa devre ederek modemi düşürür.......

TTnet çok fazla adsl aboneesi olduğu için kendi sistemlerini rahatlatmak amacıyla hızları yükseltti.Eğer düşük hızlar devam etseydi kimse nete giremeyecekti.Aslında bu ikiş yıl önceden beri yapılan bir çalışma asıl hedef hızları serbest bırakıp kim nerde güvenli bağlantı sağlarsa orada çalışsın demişlerdi. adsl abone sayısı artarsa  hızları serbest bırakırlar ama kendi cihazları hizmet verebilsin diye.......
Telecommander Monster Of Network

OG

Logan, arıza ring anında meydana geldiğinden kablo bağlantılarında oksidasyon ihtimalini de gösteriyor.

Eğer bu ise arayıp bulmak gerek. Cihazlara gelen son uçtan santrale kadar heryerde olabilir. Ölçüm yapmalarını isteyebilirsin. Sana yakın olan bağlantıları kendin tazeleyebilirsin.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.