internetten dosya iniyor fakat siteler açılmıyor

Başlatan x-tol, 13 Eylül 2007, 10:36:43

x-tol

merhaba
sorunun çözümü için nasıl bir araştırma yapacağıma karar veremedim. önce buraya yazıyorum.
adsl(4gbkotalı) kullanıyorum. işletim sistemim xp. pc'yi normal olarak internete bağlayabiliyorum. modem'de bir hata göstermiyor. bilgisayardada internete bağlandı mesajı veriyor. fakat internet explorer ve mozilla ile hiçbir siteye ulaşamıyorum. "sayfa görüntülenemiyor" diyor. opera adlı tarayıcı ile google'a bağlanabiliyorum. ara düğmesine basıp bulduğu sonuçları göstertebiliyorum. fakat çıkan başlıklardan hangisine girersem gireyim yine "sayfa görüntülenemiyor" diyor. internet bağlantısı olmasa google'da o araştırmayı hiç yapamaması gerekirdi. ayrıyetten limewire adlı download programından istediğim araştırmayı yapıp dosya indirebiliyorum. hemde gayet normal hızlarda. bu sorun kafamı karıştırdı. böyle birşey olabilir mi? yoksa bir virüs mü yedik?

conavar

ad-aware ile spay falan tarat arkadaşım ;)
sanırım basit wormlerden yemissin :) yada truva atı da olabilir blokluyor exporeri ;)
sağ altta internete bağlandıktan sonra bağlantı simgesini de izle sürekli data alış verisi varsa arka planda birşeyler çalışıo olabilir
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

Maxim

dediğiniz gibi virusde olabilir ,
ama başka nedenleride olabilir ,

firewall programı yüklümü ?
genelde virus programları ile beraber gelir veya tek başınada olabilir ,
önce varsa bu programların ayarlarını " default " yapın veya geçici olarak kapatın .

sonra internet explorer ayarlarına girerek ,
araçlar ,internet seçenekleri ve gelişmiş kısmındaki herşeyi " default "
yapın .

Sonra başlat ,denetim masasından ,windows güvenlik duvarını çalıştırın ve bunu geçici olarak kapatın ve deneyin bakalım ne olacak ?

slm

ilker_32

Bazen benim internette kafayı yiyor. Modeme reset attığımda düzeliyor. Sende modeme reset atmayı dene belki düzelir.

Truva atı ile çok savaştım PC'im de böyle bir durum olmadı.

Elektroemre

Bende bi aralar aynı bahsettiğin sorunla karşılaştım...
LimeWire ile yaklaşık 110kb/s gibi çok iyi sayılabilecek bi hızda download yaparken explorerde bi GOOGLE 'ı bile açamıyordum...

Saatlerce uğraşınca bi google nin ana sayfası geliyor sonra gerisi yok...
Nerdeyse kafayı yiyordum...
Üstelik bunlar başıma gelirken PC de antivirüs,güvenlik duvarı filan da yoktu...

Baktım olmuyor....
O aralar Windows zaten zıvanadan çıkmıştı durmadan mavi ekran, program hataları, kendi kendine kapanma (yazılımla ilgili sorunlar donanımımın sorunsuzdu) oluca dayanamadım....
Bastım formatı!!

Bi baktım taracım jet gibi oldu Windows hızlandı hatalar kayboldu...
Yani bende rahat ettim, bilgisayarımda :D

Yani senin için bi sorun yoksa ve Windows'unu formatlayalı uzun zaman olduysa yeni bi format at derim....

Hem bilgisayar tazelenir performansı artar, hemde bunun dışındaki neden kaynaklandığını anlamadığın diğer ufak tefek windows hatalarıda kaybolur...

Ben şahsen yaklaşık 3 ayda bir bilgisayramı formatlıyorum...
Tabi tercih meselesi ancak, kim ne derse desin bi Windows (bu arada XP için konuşuyorum) en fazla 6-7 ay sorunsuz kullanılır(oda temiz kullanırsanız...Ondan sonra yavaş yavaş nedini olmayan saçma sapan hatalar, mavi ekran, Explorer vs programların kendi kendine kapanıp hatalar oluşturması, yavaşlaması ve dolayısıyla performans kaybı vs....

Tabi tercih sizin :D

Saygılar....

x-tol

Önerileri tek tek yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım. Xp cd'si bulabilirsem format atacağım.

mavi

telekom turbo adsl için çalışma yapıyor  guncel dns kullan dns hatalrı yüzünden oluyor...
Telecommander Monster Of Network

x-tol

Alıntı yapılan: "mavi"telekom turbo adsl için çalışma yapıyor  guncel dns kullan dns hatalrı yüzünden oluyor...
Güncel dns numarası verebilir misiniz?

Göktuğ

OG

IP ile rahat dolaşabiliyorsan DNS problemi vardır. Birkaç IP ile deneyip emin olabilirsin.

Örnek
http://85.111.0.8/
http://64.233.161.99/
http://168.144.1.28/

gibi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

x-tol

format atınca problem çözüldü. tahmin ettiğimiz gibi bir virüsten kaynaklanan sorunmuş(demek ki).