Visual studio 2005

Başlatan XX_CİHAN_XX, 30 Eylül 2007, 19:36:18

XX_CİHAN_XX

Bugün yabancısı olduğum bu programı kurdum ve çözmeye çalışıyorum.Programı ilk açarken bana seçenek sordu visual basic ile mi açılsın visual c++ ile mi vs.. diye bir kaç seçenek çıkardı.İlk olarak visual basic ile açtım birkaç deneme yaptım hiçbir sorun yok :)
Daha sonra kapattım bu sefer c++ ile açmak istiyordum programı çalıştırdığımda direk önceki kaydı ile yani visual basic ile açıldı.İlk açılışta gelen soru çıkmadı 8O
Visual c++ editörüne nasıl geçebilirim ?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

sigmoid

O sorunun tekrar çıkması için optionda bir şey yapıyorduk. Ama bit türlü neresi olduğunu bulamadım.

Orda sana sorduğu seçenek default workspace in hangi programlama diline göre olsun. Amaç göze nasıl görünmesi gerektiği. Ben visual studio diyorum. Diğer dillerle proje oluştumak istediğinde file -> new -> project deyince en başta sende Visual c++ gözükür. Onun hemen altında other dillerde diğer kurulu tüm dilleri görebilirsin.

OG

Şu an kullandığım PC de kurulu değil, yanlış hatırlamıyorsam Başlat/Programlar içinde "Microsoft Visual Studio 2005" kısayol klasörü olması gerekir, bu klasör içinde de diğer alt programların kısayolları.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

erkan06

Geç bir cevap ama .Net içinde File menüsünden mesela new project'i seç.
Karşına çıkan ekranda project types var, onun altında da other languages var. Ordan istediğini seçebilirsin...
Ne mutlu Türküm diyene!