parsic kullanımı hakkında bilgi

Başlatan yukselaksoy, 12 Eylül 2003, 13:35:10

yukselaksoy

arkadaşlar biri bana bu parsic porogramının nasıl kullanıldıgını yazarsa sevinirim dosya nasıl oluşturuluyor hangi yollar takip ediliyor neyin ne olduğu birtürlü cözemedim şimdiden ilgi ve alakanıza teşşekür ederim
herkese iyi calışmalar
elektronik

mavi

biraz karışık aslında çok zor değil ama incelemek gerekiyor yalnız onda yazdığın programlar çalışıyor mu emin değilim ben başaramadım şu an çalışıyorum.
bunu kullanıpta başarılı olan var mı acaba?
Telecommander Monster Of Network

tahya

Parsic  programında bende yeniyim tecrübeli olanlar bilgilerini burada paylaşabilirmi? herkese başarılar :oops:

mavi

öncelikle parsic normal dil ile program yazan bir compiler değildir.Burada ana tema yazmak istediğiniz programla ilgili elektronik devreyi ve mantık yapısını and. or. exlc.or,zamanlayıcı ve jk yada  rs flip floplar  ile ortaya koyabilmek zaten asemblide program yazarken yaptığımız şeyde bundan ibaret değil mi?
örneğin

if RA.1=1 then
   goto ali
else
   goto veli
endif

gibi bir satır olsun program burada çalışırken
önce ra.1 portunu okuyacak ve bilgiyi 1 sayısı ile and işlemine tabi tutacak.
eğer ikiside aynı ise and işlem sonucu yani and kapı çıkışı 1 olacak  bunu siz ekranda direkt olarak kapı kullanarak yapıyorsunuz.

bu arada mutlaka fark etmişsinizdir. parsic programında sadece 1 araç çubuğu yok üç tane kadar varr ve tıpkı mplab gibi değişebiliyor.in-ex ramlere yazma lcd yazma okuma sleep modu  zamanlayıcı  tüm dijital kapılar.limitör program çağırma (call) gibi çok desteği var seri haberleşme dahil.
bir kaç tane yazılım yaptım bayağı iyi yalnız  isis sanırım onun yazdıklarını anlamıyor.mplab bayağı iyi emule ediyor ama diğerinde olmuyor.yalnız işlemcide çalışıyor.
Telecommander Monster Of Network

ayhani

PARSİC ile hiç programlama bilmeden pic programlayabilirsin. Bu konuda çok iyiyim. parsic ile görsel pic programlamanın nasıl yapılacağını anlatan bir kitap yazıyorum. kitabı tanıtan web sitemden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. site şu an yapım aşamasında ama en geç 1 hafta içinde güncelleyeceğim. sitenin adı www.kolaypic.com
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.