Oracle'a data gitmiyor!

Başlatan erkan06, 23 Kasım 2007, 00:36:57

erkan06

Öncelikle herkese merhabalar,

Benim şöyle bir sorum olacak. GPS ilgili bir projede bilgisayarın com portundan aldığım konum bilgilerini alıp mevcut Oracle veri tabanına yerel bir ağ üzerinden gönderebilmekteyim. Bunun için gereken tüm işlemleri yapan bir arayüzü C#'ta tasarladım, çok da güzel çalışıyor. Ancak şöyle bir durum var ki kod geliştirme ortamım olan bilgisayarımda sistem çalışıyor ve veri tabanına dataları sağlıklı bir şekilde göndermesine karşılık farklı 2 bilgisayarda da denedim ve porttan bilgi okumakla ilgili bir sıkıntı olmadı, ancak veri tabanına erişemediler. Sonrasında oracle'da mevcut 2 dll i set up'ıma eklemek suretiyle veri tabanına erişimde de problemi de çözdüm. Mesele şu ki herşey yolunda görünüyo gibi olsa da yani kodumda bir exception'a düşme falan olmasa da data base'a veri gitmiyo. Arayüzümde bir de veri tabanına erişimimi test eden bir yapı var bunun için de gereken connection stringi baz alıyor. Hatalı bir durumda sizi tamamiyle uyarıyor. Böyle bir uyarı da almıyorum. Programımda herşey normal görünüyor fakat data base'a gelen hiç birşey yok. Ne eksik olabilir acaba?
İlgilenen arkadaşlara şimdiden tşkler...
Ne mutlu Türküm diyene!

erkan06

Sorunu çözdüm. Bu tür uygulamalarla uğraşan ya  da uğraşacak arkadaşlara yardımcı olması açısından böyle bir durum karşısında bir de veri tabanı ile gönderilen data arasındaki uyuma da bakılmalı. Programı geliştirdiğiniz, denediğiniz bilgisayarların bölgesel dil seçenekleri ile data base de kullanılan dil yapısının uyumlu olması gerekiyomuş...
Ne mutlu Türküm diyene!