yardım!! pc den pc ye seri portttan haberlesme

Başlatan kilic87, 30 Kasım 2007, 18:15:01

kilic87

arkadaslar sizlerden tez calismamla ilgili yardim istegim olacak.tezimin bir bolumunde pc den pc ye seri porttan haberlesme yapmam gerekiyor.bu isi win xp de yapabilecegim program ya da program kodu onermenizi bekliyorum.yardimlariniz icin simdiden teşekkürler.

deserteagle

kardeş bende uğraşıyorum(c# da).visual stududio da seri port diye sınıf var .direk windows formları üzerine çalışıyorsan buton eklemek kadar kolay  seri portu kontrol ediyorsun.detaylı bilgi internetten aratıır bul.örnekler sınırsız.

pcb

Aşağıdaki kodlar la arama yap.visual basicde referanslara eklemen gereken mscomm32.ocx var, bunu eklemezsen mscomm1 tanımsız oluyor. En önemlisi bence com1 bağlantı uçlarına dikkat et. Sitelerin çoğunda com1 için bilgisisayardaki dişi soket bağlatı uçlarına göre veriliyor, senin erkek com1 soketin bağlantısı buna göre olmalı 1-2-3-4-5-6.. ters yapılabiliyor, hyperterminalde hiçbirşey göremiyorsun.
Öncelikle hyper terminalde test yap yazdığın kod için. erkek com1 soketinde 1-2 bağlantı ile visual basic programının com1 e gönderdiği verinin dönüp tekrar com1 den Rx ile hyperterminal e yazdırabiliyorsun. basit testlerden başla.
Bende amatörüm, 1-2 hafta içinde yaşadıklarım bunlar.

Private Sub Form_Load()
MSComm1.RThreshold = 1
MSComm1.InputLen = 1
MSComm1.Settings = "9600,N,8,1"
MSComm1.DTREnable = False
MSComm1.CommPort = 1
MSComm1.PortOpen = True
End Sub

Private Sub MSComm1_OnComm()