UPC1677

Başlatan bbs2006, 13 Ocak 2008, 15:46:56

bbs2006

Merhaba Arkadaşlar
Upc1677  entegreyi nerde bulabilirim. Bunun yerine kullanabilecegim başka entegre varsa verbilirmisiniz. Yardımlarınızı bekliyorum

mucitotomasyon

ben de ganiyle var satam istersen

bbs2006

Ben elektronik öğretmeniyim.Siz ne iş yapıyorsunuz.Sizin msn adresiniz varsa verebilirmisiniz. Fiyatı nekadar.Ben sizinle haberleşirim.

Barış bilir Soylu
ElektronikÖğretmeni
barisbilirsoylu@hotmail.com

askuzucu

evet, bana da lazım.Bundan başka elinizde ne tür rf malzemesi var?rf amflifier, diyot mixer, pin diyot vs..?

bbs2006

Sayın azkuzucu arkadaşım siz upc1677 hangi devrede kullanacaksınız ben tv vericisinde kullanacagım. Bulamadım. sizin bildiginiz yer varsa bana e-mail atın

askuzucu

ben kendim için spektrum analizor inşa ediyorum.bu cihazda mixer için lokal osilator sürücüsü olarak kullanılacak.
bu tip malzemeler zor bulunuyor.Tv vericisinde bunun yerine bfr96s tipi transistorler ile bu işi yapmanızı öneririm.
hem çok kolay bulabilirsiniz, hemde aynı gücü rahatlıkla verebilir.
8-10 dbm gibi daha az güçler için upc2709 var.LNB lerden sökebilirsiniz.
ama rf işini çok iyi bilmiyorsanız bu işe hiç bulaşmayın derim...

bbs2006

teşekkür ederim askuzucu. ben upc entegrelerini bulmıyorum. kaldıgım yerde malzeme bulma sıkıntısı var. Sizde iyi kaliteli çalışan tv verici devresi varsa gönderebilirmisiniz. çok ssevinirim.

bbs2006

Upc1677 entegresini alabilecegim bir elektronikci var mı.Yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler