Elektronik ve Robotik Uygulamalara Giriş & PIC Prog Sem

Başlatan ferdem, 19 Şubat 2008, 22:04:59

ferdem

Merhaba arkadaşlar, başlıkta yazdığımız konu ile alakalı yeni başlamış veya başlamak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak amaçlı bir  uygulamalı eğitim seminerimiz olacaktır. Tarih: Bu cumartesi(23 Şubat) saat:10.30. Yer: Yeditepe Üni. Konuşmacılar: Robot topluluğunun gönüllü 2 üyesi(biri ben oluyorum).

Gelmek isteyen arkadaşlar bizimle irtibata geçerlerse ulaşım bilgilerini detaylandırabiliriz. İlgili arkadaşlar fatihed {at} gmail {.} com a isim-soyisim ve kendisini tanımlayan bir kaç cümle( okul, meslek vs gibi) yazarsa kendisiyle iletişim kurulacaktır. İyi çalışmalar dilerim.

Not: Aklıma gelmemişti, bir arkadaşın sorusu üzerine: seminerimiz ücretsizdir.

bymrz

hocam bide içerik hakkında biraz daha detay verebilir misin, konu başlıkları gibi...

ferdem

Malzeme, araç-gereç  tanıtımı ve malzeme satış yerlerinden başlayıp.. barkovizyon üzerinden CCS C, Proteus Simülasyon uygulamaları, protoboard üzerinde basit PIC uygulamaları zaman elverdiği sürece gelişmiş PIC uygulamalarına doğru ilerlemeyi düşünüyoruz.
Yaptığımız bazı eski uygulamalarımızı(çizgi izleyen, robot kolu, kayan yazı, rf modüller üzerinden kablosuz iletişim) da tanıtıp üzerlerinde açıklamalar yapmayı düşünüyoruz.
Düzenleme: Yanlış yazılan kelimeler(protes>proteus, yeri>yer)

M_B

@ferdem arkadasım
seminerden sonra sundugunuz dokumanları bizlerle paylasabilirmisiniz.
Benim gibi katılamıyacak arkadaslar için yararlı olur kanaatindeyim.
kolay gelsın.
M_B
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

ferdem

Elimizden geldiği kadar semineri kayıt altına alıp gelemeyen arkadaşlara sunmaya çalışacağız, iyi çalışmalar.

ferdem

Geçen sene düzenlemiş olduğumuz seminerin bir tekrarını bu sene 18 Ekim Cumartesi günü saat 10.30 da okulumuzda(Yeditepe Üni.) düzenlemek istiyoruz, elimizden geldiğince
geçen seminerde unuttuklarımızı yapamadıklarımızı bu sene tamamlamaya çalışacağız. Seminerde konuda geçen uygulamalara başlamak
isteyen arkadaşlara dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışacağız.
Seminerimizde bilgisayar ortamında gösterdiklerimizi seminer süresince uygulamaya çalışacağız. Genel olarak bu işlerde kullandığımız malzemelerin kısa tanıtımı, temin yerleri, fiyatları, temel araç-gereç kullanımı konularından PIC programlama dilleri, yazılım araçları konularına değinmeye çalışacağız. Uygulama olarak motor sürme, dijital-analog sensör okuma, kablosuz hat üzerinden basit haberleşme, diğer elektronik uygulamalar
ve olursa soruların seyrine göre çeşitli uygulamalar yapmaya çalışacağız. Seminerimiz ücretsizdir. Gelmek isteyen arkadaşlar
benimle irtibata geçebilirler(fatihed at gmail nokta com). İrtibata geçen arkadaşlarla ulaşım bilgisini görüşebiliriz. İyi çalışmalar.