12 V ile beslenen amfi icin bilg. güç kaynağı kullanılÄ

Başlatan birumher, 15 Ekim 2003, 13:09:35

birumher

12 V ile beslenen bir amfiyi bilgisayar güç kaynağı ile çalıştırıyorum. Fakat bazılarında vınıltı oluyor. Ses kalitesi düşüyor. Bunu önlemenin bir yolu var mı?
Birkan.Herguner

kotan04

baba ya kısa devre oluyor cihaz korumaya geçiyor yada ton kontrolde sorun vaar veya power de limitör devresiyok birde power fanı trafoyla çalıştır amfiden bağımsız olsun  :arrow:  :idea:  :?:  :!:  :evil:  :x  :shock:  :D
kkkkoootttaaannn000444

cozturk

Alıntı yapılan: "birumher"12 V ile beslenen bir amfiyi bilgisayar güç kaynağı ile çalıştırıyorum. Fakat bazılarında vınıltı oluyor. Ses kalitesi düşüyor. Bunu önlemenin bir yolu var mı?
Tüm anfiler için püf:
Anfinin kendi beslemesi çok süper regüleli olmak zorunda değildir. sadece preanfi kısmının beslemesini  2 adet 4k7 ve 2 adet 470uF ile regüle ederseniz ayna gibi ses alırsınız.
Bilgisayarın beslemesi ile de anfiyi kesinlikle sorunsuz besleyebilirsiniz. tarafımdan denenmiştir.

daswi

dostum kullandıgın anfi kac w o cok önemli  :!:  :!:

birumher

Birkan.Herguner

daswi

Alıntı Yap10 ile 25 W arası amfiler.

sanırım bunlar icin yeter ama benim sana tavsiyem bitane kendin yap en güzeli o hem İSTEDİGİN WAT DESTEK ALABİLİRSİN

z

Ses ve görüntü sistemlerinde kullanılan switch mode güç kaynaklari genellikle Pclerde kullanılanlardan daha farklı

tasarlanir.

Bunun sebebi, kare dalga ile anahtarlama yapan güç kaynaklarının  (hard switching tekniği) ortama bir sürü hormanik yaymasi ve  ses yada görüntü  devrelerinin

harmoniklerden etkilenmeleridir.

Buna çare olarak rezonans tipi yada yumuşsak anahtarlama teknikleriyle çalışan
anahtarlamalı güç kaynakları kullanılmakta yada

tasarlanmaktadır.

Denemeniz başarısız ise bir başka firmanin PC güç kaynağını kullanın oda olmuyorsa
özel bir tasarıma gitmeniz gerekecek.

Radyo ve TV güç kaynaklarını

incelemek fikir verecektir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com