Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

hi-tech sorun !!

Başlatan firdevs, 01 Mart 2008, 19:28:55

firdevs

merhaba,

yazdığım programı başka bir bilg.da derleyebiliyorum  ama kendi bilgisayarımda  derleyince şu hatayı veriyor :

Clean: Deleting intermediary and output files.
Clean: Done.
Executing: "C:\HT-PIC\BIN\PICC.EXE" -C -E"B.cce" "B.c" -O"B.obj" -Zg9 -O -ASMLIST -Q -MPLAB -16F628A
Halting build on first failure as requested.
BUILD FAILED: Sat Mar 01 18:56:48 2008

yardım edebilir misiniz acaba?

arslan74

Alıntı yapılan: "firdevs"merhaba,

yazdığım programı başka bir bilg.da derleyebiliyorum  ama kendi bilgisayarımda  derleyince şu hatayı veriyor :

Clean: Deleting intermediary and output files.
Clean: Done.
Executing: "C:\HT-PIC\BIN\PICC.EXE" -C -E"B.cce" "B.c" -O"B.obj" -Zg9 -O -ASMLIST -Q -MPLAB -16F628A
Halting build on first failure as requested.
BUILD FAILED: Sat Mar 01 18:56:48 2008

yardım edebilir misiniz acaba?

Derlediği klasörün içinde uzantısı "*.cce" diye bir hata dosyası oluşturur. Onu normal bir notepad de acabilirsiniz. İçinde hata kodlarını yazar, onu incele. Hata hata yoksa bu dosyanın boyutu sıfır dır. ordan anlayabilirsin.

Selamlar

firdevs

B.cce diye mi oluşturmam lazım  hata klasorunu ?  yoksa nasıl?

firdevs

.cce uzantılı bir dosya içermiyor ,sadece  aaa.c  aaa.mcp ve aaa.mcw dosyaları var sanırım derleyemediği için oluşmuyor . :/ .başka ne yapabilirim?

arslan74

Alıntı yapılan: "firdevs".cce uzantılı bir dosya içermiyor ,sadece  aaa.c  aaa.mcp ve aaa.mcw dosyaları var sanırım derleyemediği için oluşmuyor . :/ .başka ne yapabilirim?

Peki bu ne anlama geliyor?

Alıntı Yap
-E"B.cce"

Eğer yoksa niye böyle bir yazı ekrana geliyor. Mutlaka derledikten sonra her kod sayfasına bir tane hata bildirim dosyası yapar.

Selamlar

semesu

anladıgım kadarıyla program  derleme asamasını  yapamıyor , cunku derledıgınde ıcı bos olsa bıle hata dosyası olusuyor.

osmanpasali

mplab da mı kullanıyorsun?
Yumuşak huylu isem kim demiş uysal koyunum; kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum. M.Akif ERSOY

firdevs

evt mplab kullanıyorum.sorun hala devam ediyor.bilgisayarıma format atılmadn önce gayet güzel çalışıyordu.aynı setupı kurdum ama olmuyor :(

arslan74

Alıntı yapılan: "firdevs"evt mplab kullanıyorum.sorun hala devam ediyor.bilgisayarıma format atılmadn önce gayet güzel çalışıyordu.aynı setupı kurdum ama olmuyor :(

Merhaba,

O zaman Hi-Tech'i mplap düzgün entegre edemediniz. Birde işletim sistemi vista ise büyük sorunlar cıkartiyor. Şimdilik XP ile devam edin.

Mplap'a nasıl entegre edileceğini Hi-Tech eğitim bölümünde anlatmıştım orayı inceleyiniz.

Selamlar

firdevs

merhaba,

Hi-Tech'i mplaba entegre ediyordum zaten ,bir kez daha denedim ama sonuç vemedi ,yine aynı hata.bu arada zaten xp kullanıyorum.

C:\HT-PIC\BIN\PICC.EXE bununla ilgili bir hata sanırım ama ne :(

firdevs

hi-tech in activasyonunu activasyon .exe den yapıyorum ,acaba cmd den girerek mi yapmam lazım ,farkedermi?????

ht-pic\bin\picc.exe -register HCPIC-00000 "MITSOS FOREVER" APJMFOKFBCLPGNCAIABBCEIBNIBAHFHK

CLR

Merhaba,

1) Hi-tech C'yi MPLAB'a configure etmek için önce hi-tech'in sitesinden aşağıdaki exe'yi indir ve çalıştır.
http://microchip.htsoft.com/support/MPLABConfig.exe

2) Sonra MPLAB içinde C programını yazdığın projeyi aç.
Project menüsünün içinde "Select language toolsuite"'e bas, Çıkan pencerede
active toolsuite kısmından hi-tech PICC toolsuite"'i seç .
Artık projeyi hitech C compile eder

Kolay gelsin
Knowledge and Experience are Power

firdevs

Alıntı yapılan: "eemkutay"

1) Hi-tech C'yi MPLAB'a configure etmek için önce hi-tech'in sitesinden aşağıdaki exe'yi indir ve çalıştır.
http://microchip.htsoft.com/support/MPLABConfig.exe

2) Sonra MPLAB içinde C programını yazdığın projeyi aç.
Project menüsünün içinde "Select language toolsuite"'e bas, Çıkan pencerede
active toolsuite kısmından hi-tech PICC toolsuite"'i seç .
Artık projeyi hitech C compile eder

arkadasım ilgilendiğin için sağol ama ben zaten bunları yapıyorum  ve çalışmıyor, bir türlü derlemiyor .sorun nerde anlamadım gitti :(

ahmet2004

Yeni bir proje dosyası oluştur MPLAB'da.

aaa.c dosyanı ekle derle...

CLR

Tekrar Merhaba,

O zaman sorun Hitech PICC exe yolu hatalı. PICC.exe yi bulamadığı için derlemiyordur.
Çözüm :
Derlendiğinden emin olduğun bir hitech C dosyasını mplab içinde aç.
Project menüsünden "set language tool location" a bas. Oradan Hitehc PICC toolsuite'den Executables'dan PICC.exe tıkla. Aşağıda location yazan yerde
C:\Program Files\HI-TECH Software\PICC\9.50\BIN\PICC.EXE (versiyon farklı olabilir, 9.50 yerine başka bir versiyon kullanıyor olabilirsin ama yol budur programı program files'a kurduysan)
yazıyor olmalı. Eğer bu şekilde ayarlıysa mutlaka compile eder.

Kolay gelsin.
Knowledge and Experience are Power