LF353N-SL443A malzemeleri

Başlatan smyomekatronik, 01 Mart 2008, 19:56:14

smyomekatronik

Havya ısı kontrol devresi için wellerin devresini yapacaktım fakat bu iki malzemeyi bulamadım (boşu boşuna yazıcıoğluna gittik)  lf353n-sl443a bu malzemelerin yerine kullanılabilecek malzeme bilen varmı

Maxim

Alıntı yapılan: "smyomekatronik"Havya ısı kontrol devresi için wellerin devresini yapacaktım fakat bu iki malzemeyi bulamadım (boşu boşuna yazıcıoğluna gittik)  lf353n-sl443a bu malzemelerin yerine kullanılabilecek malzeme bilen varmı

LF353 karaköyde var ,heryerde

SL443 neki ?

arslan74

Alıntı yapılan: "maxiboost"
Alıntı yapılan: "smyomekatronik"Havya ısı kontrol devresi için wellerin devresini yapacaktım fakat bu iki malzemeyi bulamadım (boşu boşuna yazıcıoğluna gittik)  lf353n-sl443a bu malzemelerin yerine kullanılabilecek malzeme bilen varmı

LF353 karaköyde var ,heryerde

SL443 neki ?

Datasheeti var.
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/87265/ETC/SL443A.html

Anladığım kadarıyla ısı kontrol işini asıl bu entegre kontrol ediyor. Bu özel bir ürün olduğu için bulunması kolay olmayabilir. Ancak LF353 arkadaşında dediği gibi heryerde kolayca bulunabilir.

Selamlar

smyomekatronik

Karaköye hiç gitmedim oraları bilmiyorum sadece yazıcıoğlunu biliyorum, arslan74 hocamın dediği gibi asıl işi bu entegre yapıyor, entegre weller havyanın kontrol devresinde kullanılıyor wellerin türkiyede teknik servisi varsa belki oralarda bulunabilir

sfgungor

Ortak çözüm aryalım . Çin malı havyalarda  sorun uçlar ve besleme trafosu. Isınma ile ilgili pek sorun yok şayet kaliteli bir ucun varsa. Çin malı havyalarda  diger bir sorun ise besleme trafosu. Hawyanın kaç amper çektiğini ölçmedim ama. Hawya 12om rezistansa sahip olduğuna göre 24 voltla belendiğine göre  hawya 48 wat. Trafo 48 wata göre küçük. Kaliteli havyalar ise pahalı . Bende 1984 ten Weller  kullanıyorum benimkiler eski model ,hatta kusu bile orjinal değil. Soloman havya ucu taktım ama çalışma derecesini biraz yüksek tutmam gerekiyor. Şimdilik bir tane ayarlı havya ile idare ediyorum.Diger havyam ise termostatlı 7 no 50w 8 no 60w olarak çalışmakta. 8nolu uç kurşunsuz lekhim için kulanılmakta. Kendim ayarlı bırkaç devre buldum ama ıstediğim sonucu alamadım. Devreler de trafolu olması sebebi ile çıkan sorunlarda var. Bağzı devrelerin çalışma voltajları farklı . Deniyebileceğim birkaç tane devre var  sonuç olumlu olrsa paylaşacağım.Wellerde kullanılmakta olan Ls443 entegresi yerine upc 1701 C kulanılabilir sanırım . Datasheet lerine bakın . Kolay gelsin. Bu konuda çözüm üreten arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum.. Selamlar............

sfgungor

En uygunu  Weller  . Ancak kullanım amacına göre  Watt seçmen lağzım. Uc fiyatları uygun. Pahalı dersen. Solomon  idare et. Weller'den daha kalitelisi Ersa k.gelsin
http://sfgungor.blogspot.com.tr/