2.ücretsiz pic kursu

Başlatan planet34, 06 Mart 2008, 01:31:23

planet34

Arkadaşlar ilk kursumuz 16Mart 2008 de sona erecektir.İkinci kursumuzda buna müteakip onay alır almaz yapılacaktır.Kursumuz hafta sonlarında gerçekleştirilecektir.
İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

TC

Milli Eğitim Bakanlığı

ÜCRETSİZ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

KARTAL ŞEHT. ÖĞRT. HÜSEYİN  AĞIRMAN ANADOLU TEKNİK

TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Okulumuz ELEKTRIK ELEKTRONİK BÖLÜMÜNDE meslek edindirme kursları açılacaktır.

Amacı

Günümüzde her türlü ortamda kullanılan elektronik ve otomasyon sistemlerin artık vazgeçilmez bir elemanı olan mikrodenetleyicilerin (PIC 16F84-16F877) yapısını, kullanılmasını, programlanmasını  bilen teknik elemanlar yetiştirmektir

v  PIC'leri öğrenmek isteyen, otomasyon sistemlerini kullanan mühendis,  

öğretmen, teknisyen, tekniker, usta ve kalfa dahil tüm teknik personel

katılabilir.

v     Kurs süresi 280 saattir.Süre yeterli olduğundan dolayı her kursiyer ile ilgilenilebilecektir.

v     Hiç bilgisi olmayan kişiler dahi bu kurslar ile hem bilgi sahibi olabilecek hem de öğrendiklerini sertifika ile belgelenecektir.  

v      Kursiyerlerden kesinlikle  ücret alınmayacaktır.

v      Kurslar Hafta içi akşam veya Hafta sonu Cumartesi,pazar günleri düzenlenecektir.

v      Kursiyerlere  kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

v   Kurslar modern atölye ve laboratuarlarda uygulamalı olarak

gerçekleştirilecektir.

İçerik:

PIC 16F84'e giriş     a) Yapısı          b) Devre oluşturulması ve çalıştırılması
Komutların anlatımı ve örnek programların yazılması
Biti test eden programlar
Zaman geciktirme altprogramları
Çevrim tabloları ile ilgili program
Kesmeler
Aritmetiksel ve mantıksal işlemlerle ilgili programlar
D/A ve A/D dönüştürücüler ile ilgili programlar
PWM metodu ile ilgili programlar
Konularla ilgili deneyler
Endüstride kullanılan çeşitli programların incelenmesi
PIC 16F877'ye giriş         a) Yapısı              b) Devre oluşturulması ve çalıştırılması
Zamanlayıcılar ve sayıcılar (tmr0,tmr1ve tmr2 modülü)
Capture,  Compare  ve PWM modüllerinin kullanımı
Seri iletişim (USART ve MSSP BSSP)
Paralel iletişim  PSP
PIC 16F877 ile ilgili çeşitli programların incelenmesi

Bilgi ve Başvuru :02163065002/150   Müd.yrd:İsmet Canşili          
05055014868   Hasan Gürkan                                              
05054126168   Selim Çelik
                             hasangurkan@gmail.com  
                             planet34@gmail.com

pepez10@hotmail.com  
ihtiyac duydugun hersey datasheet lerde mevcuttur

kuzgun_38

Kurs imkanı çok güzel de bende Beylikdüzündeyim gerçi geçtiğimiz senelerde de bu tarafta Kıraç da yapılmış ama kaçırmıştım nasip değil demek ki.

upayi

Bence kurs derslerini video ya cekmeleri lazım bende balikesirdeyim turkiyede elektronikcileri ilerleyip ulkenin kalkınmasına katkıda bulunmaları icin bu dersler vidoya cekilirse daha iyi anlasılacıgına eminim
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

BOSBOMBOS

Bu konuyu başka sitelerde ilgili başlıklar altında duyurabilir miyiz ? Bir sakıncası yoktur heralde.Aynı kategoride başka bir kurs hem paralı idi hemde uzaktı.Zaten bu alanda ki kursların bildiğim kadarı ile ücretleri biraz fazla.Ücretsiz bir kurs arıyordum burda karşıma çıktı.Emeği geçenlere çok teşekkürler.Ayrıca pendikte oturuyorum,buda büyük avantaj.

picuppp

Alıntı yapılan: "kuzgun_38"Kurs imkanı çok güzel de bende Beylikdüzündeyim gerçi geçtiğimiz senelerde de bu tarafta Kıraç da yapılmış ama kaçırmıştım nasip değil demek ki.
Beylikdüzünde Borusan Asım Kocabıyık Anadolu Meslek Lisesinde açılacak.
bakaml.k12.tr adresinden müraacat edebilirsin

cevat

kursların yapılamsı çok güzel birşey.keşke istanbulun daha merkezi yerlerindede bu gibi kurslar yapılabilse.

elektronikci03

Arkadaşlar istanbuldaki hemen hemen her meslek lisesinde bu tip kurslar milli eğitim bakanlığının emri doğrultusunda açıldı veya açılacak.O yüzden kimsenin kurs açılan okul bana uzak diye üzülmesine gerek yok.Verdiğim linkte hangi okulda hangi kursların açılacağı bilgisi mevcut.

http://www.ioi.gov.tr/egitim_kurslari_ve_okullar_listesi.htm

BOSBOMBOS

Alıntı yapılan: "elektronikci03"Arkadaşlar istanbuldaki hemen hemen her meslek lisesinde bu tip kurslar milli eğitim bakanlığının emri doğrultusunda açıldı veya açılacak.O yüzden kimsenin kurs açılan okul bana uzak diye üzülmesine gerek yok.Verdiğim linkte hangi okulda hangi kursların açılacağı bilgisi mevcut.

Bilgi için Allah razı olsun.Tek tek bu ilanları görüp uzak, yakın,başka alanda niye yok sorunlarına kökünden çözüm.Artık buradan da takip ederiz çok teşekkürler.

BOSBOMBOS

http://www.ioi.gov.tr/mesleki_ve_teknik_egitimi.php

konu bu başlık altında olmasına rağmen arkadaşımızın vediği sayfanın adresini göremedim.Gören var ise burada belirtirse sevinirim.

planet34

Arkadaşlar PIC kursu ve diğer kurslar İstanbulun değişik meslek liselerinde verilmektedir.Ancak bazı kurslar için,yeterli donanım ve personelin olmadığı okullar dolayısıyla bu kursları verememektedir.

Örneğin:PIC kursu için (20 Kişi için) En az 15 adet pic proglama ve deneme kartı(Bu kartlarla her türlü PIC leri programlayıp denemek için).Bir bilgisayar labaratuvarına ihtiyaç var.Sürücü devrelerini yapmak için PCB programına ihtiyac var.

elektronikci03

Alıntı yapılan: "BOSBOMBOS"http://www.ioi.gov.tr/mesleki_ve_teknik_egitimi.php

konu bu başlık altında olmasına rağmen arkadaşımızın vediği sayfanın adresini göremedim.Gören var ise burada belirtirse sevinirim.

Arkadaşlar aşağıdaki iki linkte sağlam ben hiç bi sorunla karşılaşmadım

http://www.ioi.gov.tr/mesleki_ve_teknik_egitimi.php

Ayrıca listedeki okul isimlerini google yazarak ararsanız , istediğiniz okulun sitesine ulaşabilirsiniz.İstediğiniz kurs programına kayıt olmak için acele etmenizi tavsiye ederim.Çünkü kimi programlar yoğun ilgiden dolayı kursiyer kabul etmiyor,kimi kurslarda yeterli katılım olmadığından açılamıyor.
Herkeze başarılar...

planet34

Arkadaşlar 2.kademe PIC kurs kontenjanımız dolmuştur.İlginize teşekkürler. :cry:

kuzgun_38

Alıntı yapılan: "picuppp"
Alıntı yapılan: "kuzgun_38"Kurs imkanı çok güzel de bende Beylikdüzündeyim gerçi geçtiğimiz senelerde de bu tarafta Kıraç da yapılmış ama kaçırmıştım nasip değil demek ki.

Bu habere çok sevindim, teşekkürler. Birde Bahçelievler bakırköy taraflarında oturan arkadaşlar Erkan Avcı meslek lisesinde de elektronik kursu açılıyor bilginize.

OMERHOCA76

Alıntı yapılan: "kuzgun_38"
Alıntı yapılan: "picuppp"

Bu habere çok sevindim, teşekkürler. Birde Bahçelievler bakırköy taraflarında oturan arkadaşlar Erkan Avcı meslek lisesinde de elektronik kursu açılıyor bilginize.
Erkan Avcı EML de açılacak Elektrik-Elektronik Kursu için
www.ucretsizkurs.tr.gg
web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ERKANCAN

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR HAYIRLI RAMAZANLAR BEN SİTENİZİ BUGÜN GÖRÜP BİRAZ İNCELEDİM SEVİYELİ BİR SİTE KANAATINA VARDIM VE ÜYE OLDUM ..ORTAK NOKTAMIZ PIC LER BENDE PIC LER İLE UĞRAŞMAYA BAŞLADIM AMA EĞİTİM ŞART BEN KOCAELİ İZMİT TE OTURUYORUM BU İSTANBULDAKİ PIC KURSLARINDAN İZMİTTE DE VERİLİYORMU BEN DUYMADIM VEYA VERİLECEKMİ NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM TEŞEKKÜRLER.....