Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

arayüz yazmak?

Başlatan lakot, 08 Mart 2008, 19:25:21

lakot

arkadaşlar ben mikrodenetleyici kontrollü otopark otomasyonu yapacam.bitirme tezi olarak vereceğim bu projede bir arayüz yazmam isteniyor.fakat pic ile haberleştireceğim bilgisayarda hangi dil ile arayüz yazmam daha mantıklı acaba.ve hiç bilmiyorum C++ yada,C# yada visiual ama kitaplardan okuyarak öğrenebilirim.sadece seri port kısmını daha rahat yazabileceğim arayüz dili hangisi ve hangisini daha kolay öğrenebilirim bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almak isterim.

mucitotomasyon

slm lar bence arayüz olarak tcı/ıp   kullan  ve gercekten bu işler icin idaaldır.

arslan74

Alıntı yapılan: "lakot"arkadaşlar ben mikrodenetleyici kontrollü otopark otomasyonu yapacam.bitirme tezi olarak vereceğim bu projede bir arayüz yazmam isteniyor.fakat pic ile haberleştireceğim bilgisayarda hangi dil ile arayüz yazmam daha mantıklı acaba.ve hiç bilmiyorum C++ yada,C# yada visiual ama kitaplardan okuyarak öğrenebilirim.sadece seri port kısmını daha rahat yazabileceğim arayüz dili hangisi ve hangisini daha kolay öğrenebilirim bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almak isterim.

Eğer C++ hakkında hiç bilgin yoksa boş yere basid bir proje yapmak için hiç girme. Bu dilde program yazamaya başlayabilmek için yıllarını vermek gerekir. Öyle bir kaç hafta öğrenilecek bir dil değil dir.

Ama C# veya visual basic dilinde cok hızlı proje geliştirebilirsiniz. Bununla ilgili bir cok örnek kodlar ve kitaplar mevcud.

Selamlar

lakot

öncelikle teşekkür ederim fakat C# öğrenmeye başladım diyelim onuda öğrenmem çok zamanımı almazmı.ben bir arayüz yazıp rs232 den pic haberleştirmek istiyorum bunu yazmak için önereceğiniz kitap yada e-book varmı?hepsini öğrenmeye kalkışsam bnm aylarımı almazmı dediğiniz gibi 2-3 haftada halledebilirmiyim?

erkan614

visual basicle daha hızlı halledersin
am daha hızlı yaplmak için basit birkaç butonlu bişiy yap dile hakim hocalarından birine götür (mümkünse tez hocan olmasın) eksiklerini nasıl giderebileceğin konusunda uygulamalı bilgi al

CoşkuN

Arayüz için en pratik diller sanırım Visual basic ve C# .Hangisini seçeceğin senin tercihin.Eğer c++ tabanın varsa c# da işini kolayca halledebilirsin. .NET'de seriport için hazır sınıflar da mevcut.Bunları kullanarak seri portu kolayca kullanabilirsin.İnternette de bu konuda oldukça çok örnek var.