JALTURK yorumlarınız nedir.

Başlatan seferuzan, 13 Mart 2008, 15:48:31

seferuzan

arkadaşlar

JALTURK

adresinde JALTURK 1.45 versiyonda bir jal versiyonu çıktı.Bundaki fark bir sürü fonksiyon ve procedure nin türkçeleştirilmiş olması.ayrıca içinde de bir sürü örnek var.hala geliştirme aşamasında.ve sıkı durun yardım dosyası da türkçe.Şimdilik biraz eksikleri var ama yavaş yavaş toplayacak kendini.Örnekler ve program içindeki açıklamalar gayet iyi.Ayrıca belki bir sonraki versiyonda jal edit yerine tamamen türkçe başka bir editör de olacağı söyleniyor.Bir bakın  denneyin sonucu yazın.şimdiden sağolun

seferuzan

ya arkadaşlar bir bakın fikriniz nedir inceleyin.biz de geliştirmelerimizi ona göre sürdüreceğiz.geri dönüt alalım sizlerden

M_B

mrb arkadas;
JALTURK dedigin sadece kutuphanelerdeki tanımlamaları turkceye cevrılmıs halı.
Haziran 2007 de cikan derleyici  jalv2 dosyası
bunda herhangi bir turkcelestirme yok.
Sadece foksiyonlar ve help dosyası  cevrilmiş.
Benim yorumum ve dusuncem bunlar.
Su an gelişmekte olan bir Pic derleyicisi.  Tam manasıyla oturmadı. Her gecen gun bir yeni versiyonu cıkıyor.

Su an Jalv24b cıktı
Linki asagıda.
http://www.casadeyork.com/jalv2/archive/jalv24b.zip
Kolay gelsın
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

boreas

Dosyalara baktım sadece kitaplık adlarını türkçeleştirmişsin.
Şahsen bu bana çok anlamlı gelmiyor çünkü zaten standart olmayan bir kitaplığı iyici özelleştirmiş oluyorsun.  Bunun yerine kod programlama biliyorsan jal'ı geliştirmeye yardımcı olabilirsin v2 kullanmadım ama 0.60'ın pekçok açığı ve sıkıntılı durumları vardı. Artı son olarak bir doküman hem copyright hem gpl ile lisanslanmaz yok sadece ismi kastediyorsan o da sadece yanına copyright yazarak olmaz onun için tatminkar bedeller ödemen gerekir ve jal kitaplıkları zaten GPL dir onu alıp başka bir lisansa çeviremezsin.