Fırçasız dc motor sürücüsü lazım!!

Başlatan semih01ist, 04 Mayıs 2008, 21:45:02

semih01ist

Herkese ilk önce çalışmalarında kolay gelsin.Bende cdrom motoru var.Bunu sensörsüz olarak çalıştırmam gerekiyor.Bunun için bir sürücü devresi gerekiyor.Ama nereye baktıysam bulamadım yardım ederseniz sevinirim...
Şimdiden teşekkürler..

timpati

çeşit çeşit motor var, üzerindeki etiketi, resmini falan koysaydın bari şuraya.

not: ikide bir "var" yerine "war" yazmaya devam edersen yardım edeceklerin bir bölümünü kaçırırsın. burası chat odası değil, elektronikçilerin paylaşım sitesi. umarım uyarıma ters karşılıklar verilmez.
hadi neyse "yalnız" yerine "yanlız" yazmana bir şey demiyoruz, olur böyle hatalar ama diğeri bilmemekten değil, yozlaşmaya yüztutan bir gençliğin kendi diline saygısızlığı olarak algılanır burada.

resimleri bekliyoruz. bu arada yanlış hatırlamıyorsam BA6842 gibi bir IC olacaktı bu iş için, tam olarak senin işine yarar mı, onu da motoru tanıyınca anlarız.
why mr. anderson, why ?

ipek

Timpati uyarını tebrik ediyorum.

semih01ist arkadaşımıza'da şu tavsiyede bulunacağım

Tasarlayacak elektronik bilgiye de henüz sahip değilim dediği için eğer bu motorların gerçekten dönmesi gerekiyor ise bunları söktüğü hardisklerin kartlarına tekrar takıp sadece 4 'lü power fişine artı 5 volt kırmızıya sarıyada artı 12 volt vermesini öneririm . bir sürü isim verilen bu drum motorunu verim ile döndürmek tecrübe ister stepper sürücüleri verimsiz kalır btl teknikleri amatör uygulamalar için zordur illaki bu motorları döndürmem gerekiyor der ise %40 verimle döndürecek bir şeyler tasarlarız...

ipek

http://rapidshare.com/files/113075294/3_phase_628.rar.html

arkadaşlarımızdan biri bu devreyi tasarlamış işini görür imza olmadığı için proje kime ait bilinmemektedir...

semih01ist

Alıntı yapılan: "ipek"http://rapidshare.com/files/113075294/3_phase_628.rar.html

arkadaşlarımızdan biri bu devreyi tasarlamış işini görür imza olmadığı için proje kime ait bilinmemektedir...
Terşekkür ederim.