mini lcd + keypad + mikrodenetleyici

Başlatan files, 24 Temmuz 2008, 10:06:21

files

Cep tipi hesap makinası gibi ince bir kart olacak. kartvizit gibi.

Özel bir tuş takımı , açma kapama düğmesi pili vs  esnek lcd ile beraber böyle bir ürünü dünya çapında kim üretir? adet çok.

Bu cihaz içinde mikro denetleyiciyi biz programlayabilmeliyiz. kart üzerinde sensör girişi için  1-2 input olabilir. daha iyisi bu devrenin etiket şeklinde olmasıdır. kendi özel kartımıza yapıştıracağız.

mustafa_cmbz

files

çoluk çocuk dalga geçsin diye yazmadık bunu. git başka yerde eğlen. :D

Yapılması gereken şöyle:

arslan74

Alıntı yapılan: "files"çoluk çocuk dalga geçsin diye yazmadık bunu. git başka yerde eğlen. :D

Yapılması gereken şöyle:

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Java cardları araştır.

Ancak esnek işlemci diye malzeme olması söz konusu değildir. Mutlaka kırılmaz sert bir zemine ihtiyac vardır.

files

tamam sağol. çok esnek olması gerekmez. banka kartı gibi cepte taşınacak.

ground

glass lcdlerle çalışmış mebrane üreten firmalar bulunması gerekir. Bu firmalar keypadlere pcb gibi yollar çizip tasarlayabiliyorlar. Üst tasarımı istediğiniz gibi yapın alt kısmıda yine mebrane kaplatıp kartvizit şekline sokabilirsiniz.

içeriği , kalınlığı kullanılacak malzemeye,  elemanlara  göre değişecektir.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: "files"çoluk çocuk dalga geçsin diye yazmadık bunu. git başka yerde eğlen. :D

usta ayıp ediyorsun ama...ben ilk aklıma geleni söyledim...

bu resimdeki ile ilgili merak ettiğim bişey var bunun devresi nasıl bişey olacak bunun nasıl besleyeceksin...

files

içinde ince pil olacakmış. böyle bir ürünü yapan dünyada tek bir firma varmış.  onunla rekabet edecekmişiz.  Yerli bir firma bunun patentini almış ona üreteceğiz( yapabilirsek tabi )

devresi gold card vs bunların içinde pic var aynen onlar gibi olacak. programını kendimiz yazacağız. şimdilik tek sorun. lcd gibi duruyor. mikro denetleyici klısmı gerekirse microchipe bile yaptırılaibilir. Tuş takımı da sorun değil mambran switch çeklinde olur.

peko

affınıza sığınarak soruyorum :)

makasla gösterilen yerlerden kesilecek mi gerçekten :)
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

files

yok kesilmeyecek. resmi neden öyle yaptılar bilmiyorum. kart yekpare olacak. yada plastik kart yaptıracağız üzeridne bazı delikler olacak oraya pil, pic  filan koyup üzeri düğmeleri içeren etiket ile kaplanacak.

erkan614