winrar şifremi unuttum nasıl kırarım

Başlatan erkan614, 04 Ağustos 2008, 15:27:12

erkan614

iyi gunler arkadaşlar
geçen bilgisayarda önemli birkaç dosyamı winrar ile şifreli olarak sıkıştırıp arşivledim fakat dosyaları açmaya kalktığımda winrar gimiş oloduğum şifreyi kabul etmedi buyuk ve kucuk harfli olarakta denedim olmadı.
şimdi ben bu şifreyi nasıl bulurum. 16 karakterli bi şifre koydum (harf+rakam)
yardımlarınız için şimdiden teşekkurler

KaraBekir

Eğer şifreyi doğru girdiğini düşünüyorsan dil seçeneklerini değiştir. 16 haneli şifreyi kırmak biraz uzun zaman alır. Tabii "biraz" sözcüğü göreceli bir kavramdır bunuda söyleyeyim.

erkan614

aapr bir yildan fazla sure istedi :)
kullandigim karakterler global noktali sapkali karakter yok o sebepten dil seceneginden bisi cikmadi

aslan_korhan

Bu RAR dosyasını şuan kullandığın bilgisayarda oluşturduysan, bilgisayarında şimdiye kadar kullandığın tüm şifreleri bulan programlar var.
İsim hatırlamıyorum şuan ama bulursam yayınlarım...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ilker_32

Zamannında ben de senin gibi bir problem yaşadım.  Fakat tüm uğraşmalarıma rağmen çözülmedi şifre. Eğer yolu varsa ne mutlu.

birkan

erkan bey dosyayı birkaneren@hotmail.com adresine gönderirseniz size yardımcı olmaya çalışırım. Burda birşeyler biliyor ama bizimle paylaşmak istemiyor pozisyonuna düşmek istemiyorum. Çünkü öyle bir şey yok. Elimde donanımsal şifre çözme sistemi var. Sizdeki program 1 yıl istemişse ben burda 20 günde kırabilirim o şifreyi.

erkan614

OG

birkan, emniyet senden yardım istemiyormu?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

CaFFeiNe

başlığı hortlatmış olacam ama neyse

eskiden oluşturduğum şifreli bir RAR dosyam var ve aklıma gelen tüm şifrelerimi denememe rağmen açamadım, şifreyide hatırlamıyorum muhtemelen harf rakam karışık bişiyler yaptım, şimdi bu dosyanın şifresini nasıl kırarım büyük ihtimal şifre 8 veya daha fazla karakterli

gambit1244

bitane dosya yapıp 0000 diye şifreleyip
sonra bi dosya daha 1111 diye şifreleyip
bu  iki dosyayı binary olarak karşılaştırıp
farklı olan byte ları inceleyip algoritmayı kırma şansınız "analitiğinizle dogru orantılı olarak" düşükte olsa var
bence zevkli bi uğraş olur sizin için
hexcmp programını oneririm 2 dosyayıda üzerine sürükleyip bırakın 2 dosya arasındaki farklar kabak gibi karşınıza çıkar...
kolay gelsin
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

gambit1244

Alıntı yapılan: gerbay - 16 Aralık 2011, 20:22:27
hocam böyle birşey mümkün değil..  olasılık yüz milyarda sıfır

hocam denemeden soyledim haklı olabilirsiniz
yüz milyarda sıfır diyip hayallerimi yıktınız:P
10 da sıfır desenizde aynı hesap :))
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

mufitsozen

Alıntı yapılan: gambit1244 - 17 Aralık 2011, 02:16:00
hocam denemeden soyledim haklı olabilirsiniz
yüz milyarda sıfır diyip hayallerimi yıktınız:P
10 da sıfır desenizde aynı hesap :))

maalesef ayni hesap degil!

10da sifir icin 10 deneme yapacaksiniz 0 sonuc alacaksiniz,
yuz milyarda ise yuz milyar deneme yapacaksiniz ve bunun sonunda sonuc 0!

her deneme 1 sn olsa biri 10sn sonra belli olur, oburu ise
100,000,000,000 sn= 1,666,666,666.67 dk = 27,777,777,78 saat = 1,157,407.41gun=
3,197.98 yıl tutar.

yani @gerbayin soyledigi sonucu alana kadar siz coktan mefta olursunuz

maalesef  :D :'( :P
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Burak B

Sen yine GPU olayına bir bak :) Olmadı Dağınık Kurtarma (Distributed Recovery) dene. Tüm arkadaşlarındaki GPU ları kullan hızın artar. :)

http://www.parallelrecovery.com/rar-password.html
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

t2

Şifreli RAR dosyada, baytların her biri şifreleniyor .