1. PicProje.NET - PIC Projeleri Yarışması

Başlatan DumrulBey, 14 Kasım 2003, 06:20:37

XX_CİHAN_XX

Esasında dogru bir tespit strateji değistirmek gerek.
Bence ilk once proje degıl odul belırleyelım.......
Sonra zaten projeler Çığ gibi büyür......... :twisted:
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

akkoyunlu74

Birde anladığım kadarıyla proje süresini artıra artıra 1 aya çıkarmışlar. Şimdi iş güç arasında  1 ayda ne yapacağız da neyi anlatacağız?  

Ocak ortalarında katılımcılar yapmak istediği projeyi açıklar.

Şubat başında kesin sayı belli olur ve liste picproje ana sayfasında ayrı bir başlık altında (ilgiyi artırmaya yönelik) açıklanır.

Bundan sonra isteyen aynı bölümde çalışmalarında elde ettiği bulguları vs. açıklar (program, resim vs.).
Kasım sonunda projeler tamamlanmış olur.
Aralık ayında sonuçlar belli olur.
Katılımcı sayısını ödüle bağlamıyorum ama, her çalışma  desteklenmelidir, ödül konusunda gereken desteği veririz.

Ödül deyince aklıma geldi. Kimse beni yanlış anlamazsa birde şöyle bir durum var. Üniversitede hiçbir hoca veya öğrenci işleri yada afişte projeler için maddi destek sağlanacağından söz etmez. Varsa yoksa burs veren kurumlar, o kredisi bu kredisi...
Bi yerde de şöyle bi yazı görmedim. gençler eğer aklınızda güzel bir fikir varsa ve paranız yoksa fikir ve çalışma sizden para bizden kredisi.  Benim zamanımda görmedim, yeni mezun sayılırım.
Tamam öğrenci adamın durumu bellidir ve sosyal devlet olmanın gereğidir öğrenci yardımı. Ancak sadece bununla uzaya kim çıkar, kim bakar; oda ortada...

crazyahmet

yenı yarısmalar yok galıba..nette gozume carptı meb robot yarısması duzenlıyormus ogrencıler ıcın unı. de dahıl..sumo,cızgı ızleyen ve serbest alanlarda yarısılacakmıs ankarada...
Cömertlik ve yardım etmede  akarsu gibi ol, Şefkat ve merhamette güneş gibi ol, Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol, Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol, Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol, Hoşgörülülükte  deniz gibi ol...

DumrulBey

Merhaba,

Yarışma olayı olacak inşaallah. Önce bir dergi çıkarılım istiyoruz. Üstelik ödüllü olacağı için herhalde katılım yeterli seviyede kalır. Öncekiler bir girişimdi. 2007'yi bekleyin derim.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

crazyahmet

okull bıtsın daha cok ılgılenecegım,bu site cok eglenceli..
Cömertlik ve yardım etmede  akarsu gibi ol, Şefkat ve merhamette güneş gibi ol, Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol, Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol, Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol, Hoşgörülülükte  deniz gibi ol...

DumrulBey

Alıntı yapılan: "crazyahmet"okull bıtsın daha cok ılgılenecegım,bu site cok eglenceli..
Memnun oluruz, hatta beklemeye gerek yok! İlgilenmeye başlamışsın bile. Hatta okulda arkadaşlarına derginin tanıtımını yapabilirsin. Ayrıca yeni üyelerimizi yakından da tanımak isteriz.

Teşekkürler...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

crazyahmet

bu aralar RF kontrollü tank işine girdim,işler biraz ters gidiyor moralim bozuk sorunlar hallolsa rahatlayacagım,gercekten bır seyler ogrendım,bunu yanında daha da ilgim arttı,daha önce pic üzerinde çalısmamıstım..

mert3162

buraya en son 2006 da yazılmış yokmu hala bir istek yarışma ile ilgili
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

DumrulBey

Aslında üzücü bir durum... :(

Ama şöyle yapabilir, ne dersiniz?

Bu forumu takip eden, geleceğin elektronikçileri son sınıf öğrencileri, okulda yaptığı projeleri veya ödevleri oylamaya sunsalar. Hem eksiklerini görürler, hem de okullarını temsil ederler.

Yani zaten yaptığınız projeyi görücüye çıkaracaksınız. Hepsi o kadar ve hatta ödül alacaksınız. Ödül işini sektörde iş yapan arkadaşlarımızın gönlünden kopan kullanmadığı bir set, kit olabilir. Örneğin kullanmadığınız bir PIC programlayıcı, var mısınız?

Sevgiler, saygılar...

ground

kullanmadığımız değil bu işe sponsor olabilecek kurumlar sayesinde kullanılmamış set ve kitler bile verebiliriz.

şahsen bildiğim dahil :)

fakat bu gibi işlerle baştan sona ilgilenebilecek gönüllülere ihtiyacım var.

iş yoğunluğundan dolayı eski yetişebildiğim şeylere bile bakamıyorum.

her zaman destek veririz bu tip projelere.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..