KTÜ mezunları-okuyanları ve ilgili olanlar buraya

Başlatan erguncavdar, 02 Eylül 2008, 13:13:10

sdonmez

Alıntı YapDevlet üniversitelerinin çoğunda olduğu gibi uygulama eksikliği çekmiyor değiliz fakat azami eğitimi aldığımızı düşünüyorum. Ayrıca eksikliğin sadece öğretmen/araç-gereç değil öğrencilerden kaynaklandığını da düşünmekteyim. Özellikle de her şeyi hocalardan bekleyip, araştırmacı ruha sahip olmayanlardan...

bu konuda kesinlikle haklısın.  ve eğer bunun farkına varmışsan zaten birçok şeyi aşmış sayılırsın.

Samim hoca değil de Sayın İbrahim Avgın'ın bil. müh. de tutunamamıştı :) ben 1. sınıftaydım o zamanlar..Samim hocanın dersinde ben de kaldım zamanında. gittim kimya müh'den aldım 100'le geçtim.  EEM ile diğer bölümlerin temel dersleri arasında dağlar kadar fark vardı.  Neyse hocalarımız zorlar ama çok iyi insanlardır.  Kıymetini bilin.  

Tüm bölüm çalışanlarına benden selam söylersiniz...

rf

Alıntı Yap
@rf hocam yukarı bahsettiğiniz kişiler hangi kurumlarda iş bulabilir sizce?

@Elektroemre
Aslında sorunuzun cevabını vermişsiniz bile, kurumsal yapıya sahip her şirket bahsettiğim özelliklere sahip insan gücü aramaktadır.

Örnek bir ilan;
Alıntı Yap*YENİ ÜRÜN VE MEVCUT ÜRÜN TASARIM AŞAMALARININ TÜMÜNDE GÖREV ALABİLECEK,

*SAĞLAM MÜHENDİSLİK FORMASYONUNA SAHİP,

*TEKNOLOJİYİ TAKİP EDEN,YENİLİKCİ,YARATICI VE ETKİN ÇÖZÜMLER ÜRETEBİLEN,

*PROBLEM ÇÖZME,PLANLAMA,TAKİP YETENEĞİ OLAN,

*ANALİTİK DÜŞÜNEN,SONUÇ ODAKLI ÇALIŞAN,EKİP ÇALIŞMASINA YATKIN,

*YAZILI,SÖZLÜ İLETİŞİMLİ KUVVETLİ,
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/