En İyi Antivirüs Hangisi?

Başlatan OG, 07 Eylül 2008, 01:13:14

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Tagli

Alıntı yapılan: "FxDev"Antivir yazmak için başlığa girmiştim ki linke tıklayınca anladım 8)

Liste alfabetik sıraya göre vermiş ama.
AVK 2009 (G Data) (2)     99.8%     99.8% ile Antivir'den daha iyi gözüküyor.

Ben avast! kullanıyorum. Oyun oynayanlar için AVG, Norton ve Nod32 tavsiye edilmiyor, tam hatırlamıyorum ama bilgisayarın bir belleğini fazla yiyormuş (OS Page Pool Memory gibi birşeydi). Team Fortress 2 oynarken sürekli bu yönde bir mesaj veriyordu, sonra da oyun yavaş yavaş sapıtmaya başlıyordu. AVG'yi silip avast! yükledim sorun düzeldi.
Gökçe Tağlıoğlu

fatihlee

Ben Bitdefender kullanıyorum.Usb flash belleklere bulaşan virusleri anında siliyor.Avira da başarılı ama ne yapacağını sorduğu için bazen virus antiviri atlatabiliyor.Nod32 Kasprsky ve Avg den o kadar çok sorun geldiki kesinlikle tavsiye etmiyorum.G datayı kullanmıştım 6 ay önce pek başarılı değildi ....zamanla gelişmiştir
Everything for PicProje

tayyar

Ben eskiden kav kullanıyordum memnundum hiç problem çıkmıyordu. Daha sonraları key olayları başgösterdi bende kav ı terkedip bir kç ay linux kullandım virüs trojan flan derdim olmadı ama linuxta bir yere kadar yani :)

Şimdilerde anakart cd sinden cıkan norton internet security yi kullanıyorum 2 gb sistem bellegi 256 mb sini ekran kartı kullanıyor oyunda oynuyorum hiç problm cıkartmadı.

Antivirin küreklisini birisi koyarsa denemek isterim açıkcası :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

gevv

avats kullandım son poteus virüs olayından sonra nod32 ile güzel anlaştılar ikisini birlikte kullanacaktım fakat avast ne yapıyorsa internet eişimini kesti bazı kısıtlamalar getirdi bir türlü ayarlama yapamadım vaz geçtim kaldırdım programı nod32 devam

CLR

Arkadaşlar,
Şöyle bir durumda var, bazı programlar en iyi virus koruma yazılımı olabilir ama aynı zamanda en iyi pc'yi yavaşlatma programı olarakta kullanılabilirler veya çoğu kürek'i virus olarak görebiliyorlar. Birde antivirüs yazılımları zaman göre göreceli şeyler, bu ay en iyi antivirdir gelecek ay daha başkasıdır. Zaten en ünlüleri %94'ün üzerinde (%95 yazmadım çünkü nod32 var) ve hepsi birbirine çok yakın. Demek oluyorki , virus bereketi olan sitelerde veya faaliyetlerde bulunmadıktan sonra hepsi koruma açısından yaklaşık aynı. Daha önce Kaspersky kullandım o çok iyiydi ama yavaşlatıyordu makineyi. Şimdi nod32 kullanıyorum, makineyi hiç etkilemiyor . Ama arkadaşlarımdan bir kaç kez nod32 varken virus aldıklarını gördüm.
Knowledge and Experience are Power

KAZIMUGUR

@OG hocamın izniyle sorunun içerisinde iki soru da ben sorayım.

Kasmayan ama iyi korumayan programımı tecih edersiniz , yoksa , kasan ama koruyan programı mı ?

Sadece antivirüsmü kullanıyorsunuz , entegre firewall olan internet security mi ?

Tagli

avast! kullanıyorum, firewall var mı emin değilim (ne kadar cahilim di mi?), ama galiba yok. Bence bilgisayarı kasmaması daha önemli. Normal bir ev kullanıcısıyım ve bilgisayarımın çökmesi her ne kadar sıkıntılı 1-2 güne mal olacak olsa da kalıcı bir hasara veya maddi kayba neden olmaz (virüs girmesi olaylarında genelde bilgisayardaki veriyi kaybetmeme neden olacak kadar ciddi bir durumla karşılaşmadım). Ama benim için yavaş bir bilgisayar çok daha büyük bir eziyettir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, Team Fortress 2 oynarken oyunun en heyecanlı anında çökmesi benim için korkunçtu (gerçi bu olayın yavaşlamayla doğrudan ilgisi yok). Ben rahat kullanamadıktan sonra bilgisayar istediği kadar güvenli olsun benim için anlamı yok. Ama elbette değerli bir şirket bilgisayarı için durum tam tersi olacak ve güvenlik öncelikli olacaktır.
Gökçe Tağlıoğlu

tyildizak

Avira Antivir, sıkmıyor, üzmüyor... :D

fatihlee

Antivirus programınızın ne kadar başarılı olduğunu bu siteye girerek test edin.  http://www.spycar.org/Spycar.html  
İşyerimde günde en az 10 adet bilgisayar arızalarını gideriyorum.Çoğu yazılımsal arızalar ve flash belleklerden bulaşan viruslerden kaynaklanıyor .gözlemlerime göre bitdefender ve avira antivir hariç diğer antivirus programları virusleri silme aşamasında başarısız kalıyor.
Everything for PicProje

gevv

Alıntı yapılan: "fatihlee"Antivirus programınızın ne kadar başarılı olduğunu bu siteye girerek test edin.  http://www.spycar.org/Spycar.html  
İşyerimde günde en az 10 adet bilgisayar arızalarını gideriyorum.Çoğu yazılımsal arızalar ve flash belleklerden bulaşan viruslerden kaynaklanıyor .gözlemlerime göre bitdefender ve avira antivir hariç diğer antivirus programları virusleri silme aşamasında başarısız kalıyor.

verdiğiniz sitedeki exelerin hepsinde nod32 yakaladı

F.T

avast 4.8 de başarılı oldu.hepsini deneyemedim ama denediklerimi yakalayıp baglantıyı kesti...
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ilker_32

Alıntı yapılan: "tyildizak"Avira Antivir, sıkmıyor, üzmüyor... :D
Çünkü Antivir'in haberi olmuyor virüsler rahatca bilgisayara yerleşiyor. Dandik bir program denilebilir.