Hoparlör Tv

Başlatan serkan0544, 15 Kasım 2008, 12:33:14

serkan0544

Merhaba Arkadaşlar.Ben Müzik Setinin Hoparlörlerini TV Takmak İstiyorum.Hoparlörleri TV'ye Taktığımda Ses Çok Az Geliyor.Neden Kaynaklanabilr.Yada Tv'ye Nasıl Bağlamam gerekir.Yardımcı Olursanız Sevinirim.

Maxim

kimbilir neden ?

hangi hoparlör ? hangi tv ? nasıl takılı ? kaç watt hoparlör ?
hangi vcd ? vcd nin içinde hoparlörmü var ?
soru anlaşılmıyorki daha ,
biz nereden bilebiliriz bütün bunları ?

burası www.müneccim.com değilki ,
www.picproje.com  :)

tmsh

senin tvnin hoparlörü olsa olsa 10wttır sen müzik seti hoparlörü takıcaksın ama öyle sanıyorumki sen bu hoparlörü tvnin kulaklık ses cıkısına takmıssındır. senin o hoparlörü besleyebilmen için bir anfi yapman gerek anfiyi yaptıktan sonra sesi alacagın yer kulaklık sesi ise bi sorun yok eger hoparlörden alıyorsan hoparlör sesini düşürmen gerek yani hoparlör büyükse seste cok olacak diye birşey yok

tepe

Alıntı yapılan: "tmsh"senin tvnin hoparlörü olsa olsa 10wttır sen müzik seti hoparlörü takıcaksın ama öyle sanıyorumki sen bu hoparlörü tvnin kulaklık ses cıkısına takmıssındır. senin o hoparlörü besleyebilmen için bir anfi yapman gerek anfiyi yaptıktan sonra sesi alacagın yer kulaklık sesi ise bi sorun yok eger hoparlörden alıyorsan hoparlör sesini düşürmen gerek yani hoparlör büyükse seste cok olacak diye birşey yok
tecrübenize ve affınıza sıgınarak soruyoum
-yumatu IQ recevier ın ses cıkışlarına  sony marka hoparlörleri bagladım ama ses çok çok az çıkıyor. ne yapabilirim.
Teşekkürler/Saygılar

sebo

@tepe
araya anfi bağlaman gerek. çünkü senin bağladığın çıkıştaki ses seviyesi çok düşük. bunu bir anfi ile yükseltip güçlü hoparlörlere bağlayabilirsin.

birkan

O hoparlorleri değilde pc lerde kullanılan hoparlorlerden alıp taksanız çok rahat kullanırsınız. Onların anfileri içinde var zaten. jak soketi receiver'a uymayacaktır. Onun içinde çevirirci alırsınız, ucuza satılıyor. Ben bu şekilde kullanıyorum.