internet den satis ve sahsi firma kurma (soru)

Başlatan teknikelektronikci, 08 Aralık 2008, 06:34:14

teknikelektronikci

Merhaba arkadaslar üstadlar
öncelikle herkeze iyi bayramlar

benim bir sorum var bunu ne kadar nette arastiri isem net bir sey bulamadim yardimci olursaniz sevinirim

simdi ben kendime bir internet sayfasi actim (elektronik üzerine) ve bu sayfada yaptigim devreleri projeleri ve bir kac elektronik malzemelerin tanitimini ve satisini yapmak istiyorum fakat endise ettigim bir kac konu var şöyleki
* eger ben sayfamdaki ürünlerime fiyat yazar isem bir problem olurmu?
*eger bu ürünlerimi satarsam gelir elde ettigim icin vergi ödemem gerekirmi? vea fatura kesmem gerekirmi? ( firma filan değilim )
*eger öyle ise bir sahis firmasimi kurmam gerekir ? ve kurarsam bunun aylik maliyeti bana ne olur?

üstadlar ben her seyi yasal yapmak istedigim icin maliye ile basim derde girsin istemiorum bu gibi internet den satislarda bir problem olurmu ? veya satislarimi direk gittigidiora yönlendirsem ordada ayni problemler olurmu acaba? bu arada ben ögrenciyim amacim bos vakitlerimi degerlendirmek ve biraz para kazanmak simdiden cevaplariniz icin tesekür ederim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ayhani

En iyisi şahıs firması kurmak ama gitigiyorda olabilir.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

koordinat

http://www.robbot.org/http://www.robbot.org/
gibi siteler var aynı işlevi yapan onların sahiplerine mail atsanıza hatta fırat picproje üyesiydi sanırım nicki de "frat"

aslan_korhan

Fiyat yazabilirsin, sorun olmaz. En azından millet boyna "kaç para" diye mail atmaz.
Firma açabilirsin ama bir sürü vergi vs.. hiç tavsiye etmem.
En iyisi gittigidiyor gibi yerlerden satış yapman.
Zaten bir site açsan bile iş bitmiyor. Bunun tanıtımı da gerekiyor...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

teknikelektronikci

merhabalar hocam cevabiniz icin tesekür ederim

peki hocam bütün satislari gittigidiordan yapsam bi problem cikmazmi ? bir gelir elde ettigim icin vergi istemezlermi?  iyi bayramlar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

merhabalar cevaplar icin tesekür ederim

simdilik gittigidiordan isimi görcem zaten gittigidiyor sanirim vergi,masraf v.s hepsini alior bir problem cikacagini sanmiyorum simdi ögrenci halimle birde vergi ydi islemlerdi v.s ugrasamam :) herkeze ilgisi icin tesekür ederim kolay gelsin

gevv

ayhani

Alıntı yapılan: "gevv"site adresinizi pm atabilirmisiniz
Bence pm yerine buraya yazsın. Yada imzasına eklesin böylece bizde diğer arkadaşların girişimini görebilelim.

teknikelektronikci

merhabalar  sitem zaten  www yazan yerde var  ama su an da kapali akinda düzelterek yeniden aktif yapcam   kolay gelsin

gevv

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"merhabalar  sitem zaten  www yazan yerde var  ama su an da kapali akinda düzelterek yeniden aktif yapcam   kolay gelsin

Kolay gelsin elektronik ile ilgilenen kişilerin el emekleri ile para kazanması çok iyi hemde seri üretim ürünlere göre daha ucuz oluyor :) site yapımı hakkında bir sorun olur ise elimden gelen yardımı yaparım tavsiyem wordpress :) ürün ekleme düzenleme kolayca yaparsınız iyi çalışmalar

teknikelektronikci

merhabalar hocam
hocam desteginiz ve ilginiz icin cok tesekür ederim site biraz basit aslinda insallah yakinda tekrar yayina alcam ama word pressi de merak ediyorum insallah bi gün firsat bulursam deneyecem kolay gelsin

bu arada hocam sizin siteniz word press öyle değilmi?

edit : simdi sitenize tekrar baktim wordpress mis gercekten cok güzel cok hosuma gitti

gevv

şuan sizin için wordpress en uygunu olur nede olsa pro işler düşünmüyorsunuz satiş işleri için uygun tema bulunup düzenlenir kullanımıda kolay  ben elimden gelen yardımı yaparım

örnek aşağıdaki gibi bir tema ciçek yerine ürünler olur renk resim değişiklikleri vb.

http://web.ygoy.com/2008/03/04/magadine-magazine-wordpress-theme/

ayhani

E-ticaret için kullanılabilecek profesyonel ücretsiz uygulama şu andaki en uygun çözüm oscommerce'dir.

Oscommerce Türkçe destek sistesi
http://www.oscommerce.com.tr

Benim hazırladığım alışveriş sitelerinden biri
www.kutahyacini.com

Fakat sadece ürün tanıtmak istiyorsanız wordpress kullanabilirsiniz.

gevv

evet bir ara incelemiştim ama presta shop daha iyi kurulum kullanım vs kolay bir çok modül var fakat bu scriptler fazla pro anlatılana göre bu tip uygulamalara gerek yok ileride işler büyür satışlar ürünler artar ise durum değişir :)

gerçi wp ürün tanıtımı gibi konuların üstesinden gelir ne kadar ürün olursa olsun ama e ticaret için yazılan scriptlere yanaşamaz örnek presta shop  çek,havale,kredi kartı,pay pal vs. bir sürü modül var