USB-Flash Bellek ve PIC

Başlatan amuhurcu, 06 Şubat 2009, 13:14:13

amuhurcu

... Arkadaşlar merhaba.. ben bi proje gereği pic kullanarak flash bellekte depolama işi yapmam gerekiyor.. araştırmalara başladım... acaba aranızda daha önce bu konuyla ilgilenmiş, CCS-C de yazılım yazmış veya konuya nereden başlanması gerektiğini bilen var mı acaba....

ilginiz için teşekür ederim...

neotr

Dediğin projenin bir benzerini yaptım fakat ben EPROM ile yaptım yani benımkı OTP(one time programmeble) dı Benim bildipğim ATMEL in E2Prom ların bir bak sana uygun kapasitede olanı seç ve datasheetını ıncelersen işinin kolay oldugunu goreceksın ...

parda

Pic ile usb host yapmanız anlamına gelir. Araştırmaya burdan başlayabilirsiniz. Çok zor bir iş olduğunu söyleyebilirim hele bunu pic ile yapmak deveye hendek atlatmaktan farksız olur. Bence Yüksek kapasiteli (kapasite belirtmemişsiniz) eeprom hatta hatta IDE disk bile kullanmak daha kolay olabilir. Amaç taşınabilir/değiştirilebilir bir depolama aygıtı şeklinde kullanmak ise SD kart en olası çözüm olur diye düşünüyorum.

Kolaylıklar
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

amuhurcu

arkadaşlar yönlendirmeler için teşekür ederim .. ben yaklaşık 16Gbyte lık bir flash kullanarak harekete bağlı fotograf çekip bunu kaydedeceğim yükjsek çözünürlüklü ..... daha sonrada flashı alıp bilgisayara götürüp görüntüleri nceleceğim...

wsxwsx

VDRIVE - easily add USB Flash Drive interface to products.
VDRIVE is possibly the easiest solution for adding a USB Flash drive interface to existing products.  Only four signal lines plus 5V/GND require to be connected.  Using the VDAP firmware, the interface can be selected between UART or SPI modes using the on-board jumpers.  VDRIVE is ideal for use in commercial products such as domestic goods, set top box, etc. as well as industrial products such as data loggers, software upgradeable products, etc.

VDRIVE2

VDRIVE2 Interface Module  Key VDRIVE2 features include:

► Uses FTDI's VNC1L embedded USB host controller IC device
► One USB "A" socket to connect to USB Flash disk
► Traffic indicator LED
► 2mm (0.08") pitch 8-pin connector
► 8-way header interconnect cable provided
► Only 4 signals to connect excluding PWR/GND
► Jumper selectable UART or SPI interface
► Single 5V supply input
► Uses VDAP firmware and command set
► Enclosure with snap in place clips allows for easy front panel mounting
► Program or update firmware via USB Flash disk or UART interface
► VNC1L firmware programming control pins PROG# and RESET# brought out onto internal jumper interface
► VDRIVE2 is a Pb-free, RoHS compliant development module
► A PCB only version is available for larger volume OEM customers

muhittin_kaplan

Proton Da MSD (mass Stroge Device) i araştırmanızı Öneririm.

wsxwsx

proton ile usb host yapılamıyor demiştirm. sonradan sildim. mesaj silinemiyor. yerine birşey yazmak gferekiyor