tv arızası yardım acil

Başlatan aykut54, 23 Mart 2009, 09:25:32

aykut54

vestel 82 ekran tv de  ses normal şekilde geliyor kanallar değişiyor.ama görüntü yok fakat yüksek gerilim trfosun screen ayarınla oynadığım zaman ekranın ortasına beyaz çizgi geliyor.bu arızanın sebebleri neler olabilir ve genellikle hangi parçlardan olabilir.yardımlarınız için teşekkürler

mustafa_cmbz

vertical entegresi arızalı hocam bunun yanında saptırmalarıda kontrol et...

aykut54

bu vertical entegresi tam olarak nerde oluyor ve saptırmalara bak demişsin açıklarmısın biraz lütfen.ve görüntü hiç gelmiyor sadece ses var

erguncaliskan

kardeş  beslemenin yanında 3.9 Kom watlı taşdirenç var o yandığı zamanda aynı hatayı veriyo kontrol et yerinden söküpte ölçüm yap

mustafa_cmbz

ortada çizgi çıkması vertical arızası gibi duruyor... vertical entegresi yüksek voltajın yanlarında soğutucuya bağlı dik bir entegre...o entegrenin yanlarından tüp soketinine kablolar gider.hiç bişey yapamıyorsan netten entegreleri araştır hangisi vewrtical bulursun..iyi çalışamlar...

ilker_32

konu sapmış dikkatli okursanız hatanın vertikal katında olmadığını anlarsınız.

murbay

Beyaz çizgi yatay mı? dikey mi?
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...

tayyar

bende taş direnç yada vertikal arızası demeyi düşünüyordum ilk okudugumda ancak İlker hocamın yorumuna takıldım. Başka bir olasılık gelmiyor aklıma.

İlker hocam sizce ne olabilir ? (gerçekten meraktan ve öğrenmek için soruyorum yanlış anlaşılmasın)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

aykut54

arkadaşlar demek istediğimi tam olarak anlamadınız heralde ben tüpe giden yüksek gerilim trafosundaki screen ayarıyla oynadım o zaman ekrana yatay çizgi geldi.o dik duran entegreyi ölçttüm sağlam.görüntü elde edemiyorum.ve tv den ince tiz bir ses geliyo.

a.zorba

şase modeli ile ekran a gelen çizgi yatay mı dikey mi bunları soylersın daha ıyı olur
yatay sa vertikal dikeyse horızantel devresi yada bunları besleyen devrelerde arıza vardır
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.