ERSA pompa ?

Başlatan Maxim, 26 Mart 2009, 20:06:12

Maxim

öyle bir el pompası almak istiyorumki ,
pompa problemini kafamdan sileyim, bir daha düşünmek bile istemiyorum .

daha önce aldığım antin kuntin ucuz pompalara haybeye para vermişim ,

bana, şunu al - bunu alma diyecek biri varmı ?

ersanın birkaç modeli var bildiğim kadarıyla .

selamlar

wsxwsx

philips vardı . piyasadan kalkmış galiba mükemmeldir.

ares

erkan614

ister dandik ister milyarlık pompa kullan türk zekasını adapte etmezsen gitceği yer hep ayni çöp :))))
ben şimdiye kadar bir adet pompa aldım ve hala onu kullanıyorum sebebi ise şu ucu hiç bozulmuyor lehim sıcak mazeme olduğundan zamanla pompanın plastik ucu erir  ve kullanılamaz hale gelir bunu çözmenin kendimce bir yolunu buldum ki şudur;
eczaneden 1 bir miktar serum lastiği alıyorsunuz 2-3.5 cm lik bir parçasını kesin ve pompanın ucuna monte edin böylece sıcak lehime değen yer serum lastiği olucak böylece pompanın ucu bozulmuycak ayrıca esnek malzeme olduğundan yuzeye tam yapışıp en güzel vakumu oluşturucak serumdan yapılan takma uç bozulunca pompanın içini açıp eski diş fırçası ilen iyice temizleyin ve yeni ucunuzu kesip monte edin
benim çok işimi gördü ayrıca serum lastiği dışındaki materyallerden yaptığım denemelerim yeterli performans vermedi en iyisi serum lastiği

wsxwsx

Bu lastik çapı biraz fazla büyük değil mi? entegre bacaklarını tek tek  çekeceğiz diyelim . nası lolacak o iş?

bymrz

Alıntı yapılan: "wsxwsx"Bu lastik çapı biraz fazla büyük değil mi? entegre bacaklarını tek tek  çekeceğiz diyelim . nası lolacak o iş?

pompayla alakası yok ki hocam o dediğinin. bacaklara havyayı teker teker tutacaksın, pompayı değil...

Cetinal

vakum lu havya da iyi iş görüyor bazı yerlerde...

Xytronic in bi kaç modeli var mesela havya istasyonu olarak..

cımbız havya kalem havya ve vakum 3 bi arada

ben 240 tane entegre söktüğümü hatırlarım bi elimi yüzüme daya dım masanın uzerınde uyuklar vaziyette tek elle 240 entegre söktüm :P

ama vakum havya dediğim her yerde tam işe yaramıyor illaki düzgün bi pompa gerekiyor..

benım son kullandıgım vardı mavi renkli uzun baba gibi bi pompa..

kucuk pompa lar markası ne olursa olsun tam iş görmüyor illaki çok büyük olacak :P

Maxim

hımm serum lastiği olayı güzel trick denemek lazım .

ersa vac3 ün fiyatını bilen varmı acaba ?

birde şöyle birşey keşfettim ,ne dersiniz ? yorumlarınız nedir ?
bundan bizim piyasada varmı ? gören oldumu ?

Ziya

Alıntı yapılan: "maxiboost"hımm serum lastiği olayı güzel trick denemek lazım .

ersa vac3 ün fiyatını bilen varmı acaba ?

birde şöyle birşey keşfettim ,ne dersiniz ? yorumlarınız nedir ?
bundan bizim piyasada varmı ? gören oldumu ?
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Ankara'da yaklaşık 5 yıl önce almıştım. Dip malzemeleri güzel söküyor. Ama ucu pirinçten olduğu için çabuk aşındı. Yeni uç yaptırmıştım. SMD malzemeler için uygun değildir. Ucu metal çünkü. SMD dirençleri de içerisine çekebilir. Dolduğunda geri taşırabiliyor (sıcak ya içeriside). Zaman zaman pir kovanın içerisine çektiği lehimleri püskürttürmeniz gerekir.

En güzel sökümü sıcak hava ile yapabilirsiniz.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

erhanmete

Alıntı yapılan: "erkan614"ister dandik ister milyarlık pompa kullan türk zekasını adapte etmezsen gitceği yer hep ayni çöp :))))
ben şimdiye kadar bir adet pompa aldım ve hala onu kullanıyorum sebebi ise şu ucu hiç bozulmuyor lehim sıcak mazeme olduğundan zamanla pompanın plastik ucu erir  ve kullanılamaz hale gelir bunu çözmenin kendimce bir yolunu buldum ki şudur;
eczaneden 1 bir miktar serum lastiği alıyorsunuz 2-3.5 cm lik bir parçasını kesin ve pompanın ucuna monte edin böylece sıcak lehime değen yer serum lastiği olucak böylece pompanın ucu bozulmuycak ayrıca esnek malzeme olduğundan yuzeye tam yapışıp en güzel vakumu oluşturucak serumdan yapılan takma uç bozulunca pompanın içini açıp eski diş fırçası ilen iyice temizleyin ve yeni ucunuzu kesip monte edin
benim çok işimi gördü ayrıca serum lastiği dışındaki materyallerden yaptığım denemelerim yeterli performans vermedi en iyisi serum lastiği

bu yöntemi çok uzun zamandır kullanıyorum. iki senedirde ersa vac 2 nin ucunda takılı.
fakat uzun zaman kullanınca insana herkes böyle yapıyordur gibi bir düşünce oluşuyor. bunları aslında yazamak lazım.

cevat

Piyasada satılan silikon uçlarda var.Serum lastiğide  iyi fikir.Piyasadan bulabileceğin en uzun boyutlu pompayı kullanmanı tavsiye ederim.