ikiye ayrılmış Hard disk'imi nasıl birleştirebilirim?

Başlatan Gurkan-Demirbas, 30 Mart 2009, 16:32:07

Gurkan-Demirbas

Merhaba;
Herkese iyi çalışmalar.
Bir süre önce hard diskim çökmüş ve yeniden windows yüklemiştim. Yüklerken de Hard Disk'i 2'ye ayırmıştım; ama aptalca bir şey yapmış ve sonucunu düşünmeden C: ye 6Gigabyte ayırmışım. Zamanla program yükledikçe C şişti.

İçeriklerine dokunmadan C: ve D:'yi nasıl tekrar birleştirebilirim?
Eğer çözüm bulmazsam, Windows'u tekrar yükle, programları tekrar yükle, problem çıkarsa uğraş......; intahar et daha iyi  :lol:

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum

GürkaN

agora_meyhanesi42

Üzülerek soylemeliyim ki sanırım bu sorunun çözümü yok bildiğim kadarı ile bunu yapabilen bir programda olsa bile bir birleştirme işi olacagından sanırım d deki dosyaların zarar görür. Umarım formattan başka bir çözümü vardır ve bilen bir arkadaş çıkar (şimdiye kadar hiç duymadım ama)
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

agora_meyhanesi42

Üstelik bu soylediğin sorun benim başıma iki gün önce geldi ve ummadıgım bir anda o bildiğimiz tanıdıgımız mavi ekran geldi ve bilgisayara formatı bile zor attım çünkü geçici dosyaları kopyalamak için bile zor yer kalmış :) bence hemen dosyaları kurtar ve yeni bir format çek :)

erkan614

1)programlar c'ye değil d'ye yüklersin şişmez
2)partition magic d,ye bi program var bi ihtimal onla yapabilirsin
ama kurulu olduğu bölümü değiştiremiyor o'da
ihtimali ise şu partition macig'i c'ye yukle dyi  ikiye ayır sonra e ye partitionu yükle sonra d ve cyi birlerştir  böylce c büyür ama hala iki parça olur c ve e

sen en iyisi 1. seçeneği kullan

agora_meyhanesi42

Birinci seçenek formata alternatif olabilir belki ama bazı (köklü programlar,derin programlar) d'ye kuruldukları zaman sıkıntılı çaşlıştıklarını gördüm. Arkadaş bilir ama bence en güzeli dosyaları harici bir depolama birimine alıp format çekmek bende sorunuma çözüm ararken internetten indirdiğim disk yöneticisi programı ile diskime müdahele ettim ve bilgisayarıma virüs bulaştı kendi fikrim format ama değişik çözümlerde geliyor ;)

Gurkan-Demirbas

Cevaplar için teşekkürlerimi sunuyorum.
Sanırım Format atmaktan başka çare yok.

Mesela NERO 7.0'ı yüklemeye çalışıyorum; 416 MB yer istiyor ve de en önemlisi, diğer disklere install edilmesine müsaade etmiyor, mecbur C'ye instal edecen diyor.
Neyse, ben bu gece sabahlarım heralde
Teşekkürler

GürkaN

Gurkan-Demirbas

Alıntı yapılan: "erkan614"1)programlar c'ye değil d'ye yüklersin şişmez
2)partition magic d,ye bi program var bi ihtimal onla yapabilirsin
ama kurulu olduğu bölümü değiştiremiyor o'da
ihtimali ise şu partition macig'i c'ye yukle dyi  ikiye ayır sonra e ye partitionu yükle sonra d ve cyi birlerştir  böylce c büyür ama hala iki parça olur c ve e

sen en iyisi 1. seçeneği kullan

Hocam bu partition Magic'in kürekli programı varmıdır? ya da trail version'u?

GürkaN

Maxim

ne formatı aman ,

formata gerek yok, panik olmayın
partition magic ,böyle durumlarda süper çözüm .

her iki partitionu tek bir hale dönüştüremezsiniz ama ,
6gb olan C ye , D den alıp 14 gb daha eklersiniz ,
D nin kapasitesi 14 GB düşer , C 20 olur . (tabi D de en az 14 GB boş yer olduğunu düşünüyoruz .)

http://rapidshare.com/files/22336747/Norton_Partition_Magic_8.05.rar

Gurkan-Demirbas

Alıntı yapılan: "maxiboost"ne formatı aman ,

formata gerek yok, panik olmayın
partition magic ,böyle durumlarda süper çözüm .

her iki partitionu tek bir hale dönüştüremezsiniz ama ,
6gb olan C ye , D den alıp 14 gb daha eklersiniz ,
D nin kapasitesi 14 GB düşer , C 20 olur . (tabi D de en az 14 GB boş yer olduğunu düşünüyoruz .)

http://rapidshare.com/files/22336747/Norton_Partition_Magic_8.05.rar

Hocam hepinize teşekkürlerimi sunuyorum; dediğiniz gibi, Partition Magic tam benim aradığım ve de istediğim gibi bir program. D'nin kapasitesini küçültüp C'nin kapasitesini arttırdım. Tam benim aradığım program.

Herkese teşekkürler

GürkaN