ses kalitesi düşük

Başlatan kafa1500, 10 Nisan 2009, 22:53:59

kafa1500

Selamlar arkadaşlar, ufak bir sorunum var ama nasıl anlatacağımıda bilemiyorum. Sorun şu ki  herhangi bir programı çalıştırdığımda, explorerı açtığımda vs. kısaca ne işlem yaparsam yapim, kulaklık takılıyken veya ses sistemi takılıyken garip sesler geliyor, anakartın ışığının yanıp sönmesi, cd-rom bile etkiliyor. eskiden modemin internete bağlanırken çıkardığı ses gibi garip garip ses geliyor. Yüksek seviyede değil ama örneğin film seyrederken sessiz bir sahnede rahatsız edici olabiliyor. Ses kartım kaliteli değil, ondan olabilir diye düşünüyorum. Acaba nedeni bu olabilir mi?
Birde anakartı ve işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum daha çok program kurmaya yönelik ortalama fiyatlı bişeyler arıyorum tavsiyeniz nedir?
Güzelin nazına, Ford'un ara gazına hastayım.

AST

ses kartının güncel versiyonunu yükleyip dene.

ilker_32

eğer ses kartında problem yoksa ses kartından ve yazılım versiyonundan kaynaklanacağını düşünmüyorum. Kaliteli bir virüs girmiş olabilir yada dışarıdan taktığın donanımlardan kaynaklanabilir. Deneyerek sonuca ulaşabilirsin.

semitesla

onboard ses kartı varsa onu disable ediniz.

ilker_32

Alıntı yapılan: "semitesla"onboard ses kartı varsa onu disable ediniz.
Böyle birşeye ne gerek var ki? Ses kartının çalışması için yazılımını yüklemek yeterlidir. Zaten bilgisayarda ses kartı varken onboard ses kartı genelde çalışmıyor. Fakat çalışanda olabilir.

tayyar

yeni anakartlarda genellikle öncelik sırası var mesela ekran kartları için
pci ex-> pci -> onboard gibi hangisi varsa bu sıraya göre kendisi secip digerlerini iptal ediyor eskilerde olamyabilir manuel girişmeniz gerekebilir ama öncelikle bi driveri degiştirmeyi dene
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

kafa1500

cevaplar için teşekkürler, deneyeceğim. şunuda söyliyim ilk mesajda yazmamışım, sanırım fanların seside kulaklıktan geliyor ayrıca mause'un tekerleğini oynatıncada garip ses geliyor, cır cır böceği gibi:))

erkan614

benimkindende geliyordu resimdeki gibi yaptım geçti gerekmedikçe diğer aygıtları açmıyorum

kafa1500

Bendeki ses kartının ayarlarını aşağıdaki gibi yapınca biraz da olsa düzelme oldu. Zaten işlemci ile anakartı değiştirmeyi düşünüyorum sanırım araya yeni bir ses kartı sıkıştıracaz gibi görünüyor.