Osilaskop tavsiyesi

Başlatan einstain90, 25 Ağustos 2009, 16:52:01

einstain90

Arkadaşlar artık bir osilaskop almaya karar verdim.Ancak sadece ne işe yaradığını biliyorum daha önce hiç kullanmadım ve değerlerini bilmiorum.Maliyet açısından, bilgisayara kart olarak takılanından almak istiyorum.Acaba osilaskopta tam olarak ne özellik aramalıyım.En çok pic entegreler ile uraşırım.
Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

mustafa_cmbz

eğer maddi imkanın el veriyorsa digital osilaskop almanı tavsiye ederim...

einstain90

maleseh 100 tl civarı bir şey gerek

Maxim

Alıntı yapılan: "einstain90"maleseh 100 tl civarı bir şey gerek

100 tl mi ?
öyle bir scope varmı dünyada ?
2. el bile zor

timpati

600-900 TL arası gibi düşün, aşağısını hiç hesaba katma bence.
why mr. anderson, why ?

einstain90

dedim ya bu konuda acemiyim diye :D

Okan AKÇA

400 ytl analog osilaskop

muhittin_kaplan

hantek marka pc ye usb den bağlann bir ocs kullanıyorum menmunun. araştırınız.

eLectronbLue

Eğer düşük frekansta sinyalleri incelemeyecekseniz 25 - 50 MHz arası ANALOG [/u] bir osilaskop işinizi görür. Tam olarak hangi uygulamalarda kullanmayı düşünüyorsunuz bunu da ele almak gerekir.

papsukkal

sana marka söylemek istemiyorum çünki ilk aldığında heves ile yapacağın ölçümler en fazla 1 ay sonra sıfıra inecek ve osilaskoba verdiğin para yanına kar kalacak. onun yerine sana tavsiyem o parayı malzemeciye ver aldığın malzemeler ile uygulama yap bilgini geliştir.

sözlerimi yanlış anlayıp bana gücenme çünki bana göre osilaskoba ihtiyacı olan adam osilaskopları tanıyan adamdır. izlediğim kadarıyla merakın ve gayretin güzel ama osilaskoba para vermen için henüz zamanın var.

sebo

300-400 tl arasında 20mhz lik basit analog osiloskoplar var. bunlar çin malı ama baya bir işini görecektir diye düşünüyorum. eğer öğrenciysen ve deneylerde osiloskop kullanıyorsanız bu dediğim senin çok işine yarayacaktır. tabi bütcemiz el versede en iyisini alsak ama imkanlar sınırında hareket edince seçenekelerimiz azalıyor.

gallavi

Bence o fiyatlara PC ye bağlanan osiloskoplar daha mantıklı hem daha hızlı hemde lojik analiz ve sinyal generatör işide görebiliyo

örnek
https://www.sparkfun.com/commerce/product_info.php?products_id=9263
DemirHan=gallavi;

mmuhittin

İşimi görür dersen, İst anadolu yakasında isen bul beni.
Alet BU

Not: Herhangi bir ücreti yoktur, probu olmadığından 1 prob alıp kullanabilirsin.
Beni kargoyla falan uğraştırma direk elden vereceğim.

mmuhittin

Arkadaştan bir cevap gelmediği için skopu tamirci_erhan kardeşe vermiş bulunuyorum.

peko

Bende bi skop bakınıyorum...
(Bütçe 1.000 TL'yı geçsin istemiyorum)

PC Skoplara bir göz atayım dedim, ve paylaşıyorum :)

PC SKOP

Bu rakama nasıl bir skop alabilirim sizce.?
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "