Heron’a karşı ‘Çaldıran'

Başlatan tyildizak, 01 Ekim 2009, 17:38:13

tyildizak

Murat Mert

mert07

teknikelektronikci

vyy cok güzelmis sizinmi? video su varmi?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

tyildizak

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"cok güzelmis sizinmi?

çok isterdim ama değil  :D

Linki farkedilememiş sanırım:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12596150.asp

teknikelektronikci

ben basligi herona karsi cildiran diye okumusum :) ayrica hüriyet linkinid fark etmedim :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ahmet2004

Bütün malzemeleri dışardan geliyormuş.Gizlice yapıp devlete satacaklarmış?

Aman ne güzel ne güzel.

Sanki bize ait birşeymiş gibi sunmaları ilginç.Devlet bunlardan almaz umarım.

Geçen günlerde aynı şeyi İTALYA'dan alınanacak helikopterler içinde yaptılar.

ilk türk helikopterimiz diye.YOK böyle bir şey olamaz ya!

KOMEDİ...

Birilerini ZENGİN etmenin en güzel yolunu bulmuşlar TEBRİKLER!

forsa1975

Heronu alalım gitsin! Ne uğraşcan ustam. Hazır yapılmışı varken. Bizden birileri zengin olmasın. İsrail zengin olsun. Şimdi bunu aldınmı adamlara yeni iş çıkaracaksın. Üst modeliyle falan uğraşacak bizim mühendisler ne gereki var. Alsınlar çaylarını yudumlasınlar, önlerine iki bina projesi çaksın imzayı alsın parayı. Dimi ya.    Bi yerden başlamak gerekmiyormu ? İşte adamlar başlamışlar ne güzel işte .
Olayı ne çok büyütürüm ne de küçümserim , ama bu işi ben alkışlarım.

mihri

Alıntı yapılan: "ahmet2004"Bütün malzemeleri dışardan geliyormuş.Gizlice yapıp devlete satacaklarmış?

Aman ne güzel ne güzel.

Sanki bize ait birşeymiş gibi sunmaları ilginç.Devlet bunlardan almaz umarım.

Geçen günlerde aynı şeyi İTALYA'dan alınanacak helikopterler içinde yaptılar.

ilk türk helikopterimiz diye.YOK böyle bir şey olamaz ya!

KOMEDİ...

Birilerini ZENGİN etmenin en güzel yolunu bulmuşlar TEBRİKLER!

O helikopter haberini bende gördüm. Haberde hem %100 türk yapımı diyordu hemde italyada üretildiğini ve test uçuşunun orda yapıldığını söylüyordu. İnsanhlarla dalga mı geçiyolar anlamadım...
"Eppur si muove!"

OG

F16' lar da %10 gibi bir yerli imalat ile başladığında bir güruh kıyameti koparmıştı. Şimdi ise girin TAI'nin sitesine bakın.

Her işin bir başlangıcı vardır.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ahmet2004

Heron alıp şavaşı körüklemek yerine

TÜRKİYE'YE çip fabrikası kursunlar mühendislerimiz türkiyede

tamamen bize ait olan çip serileri üretip TÜRKİYE piyasasına versinler.

İşte o zaman bizler yaptık denir.

Mühendislerimiz teknisyenlerimiz silah yapımlarında çalışmasınlar.

Silah körükçüsü olmayalım.

emin1

dünyanın yaptığı bu değil mi?
İsrail heronlardaki chipleri yada parçaları kendimi üretiyor acaba?
yoksa ABD, japonya Almanya, Fransadan mı alıyor.

Boş chip'i alacaksın kodlayıp satacaksın. (ortaya ürün çıkaracaksın)

1 boş CD 0,25 tl    1cd program bazen 2-5 milyon tl olABİLİYOR.

USA 'yı yeniden keşfetmeye gerek yok...

hasangurlek

Eğitim veren hocalarımızın bilgi seviyesi ne kadar ki, eğittikleri insanlar bir şeyler yapabilsin !

Ivır zıvır şeylere sahiplenip BİZ YAPTIK diye sevinmeye çalışıyoruz. Beş para etmez bir kamera ve bir radyo vericisi ile yapılan ve İLK TÜRK UYDUSU diye tanıtılan nesnede farklı değil. İçindeki alet edavat nedir ? Hepsi ithal, yörüngeye çıkartan kim ? HİNDİSTAN. Bunun neyi bize ait, PCB tasarımımı ? Yazılan kodmu ? Hintliler yörüngeye uydu çıkartmayı kimden öğrendi ? İran nasıl oluyorda nükleer çalışmalar yapıyor ? Biz bunların neresindeyiz ?

Teknoloji olarak kıyaslama yapılırsa orta afrika ülkelerinden iyi değiliz, tek farkımız onlar aç ve hiç birşeye hatta sağlığa bile para ayıracak durumda değiller biz ise genelde tokuz ve ufak tefek ithal ürünlerle oynayabiliyoruz.

Öğrenci amacı bir üniversite bitirip kapağı devlete atmak, öğretmen amacı ay dolsun maaş çalışsın, emeklilikte gel keyfim gel. Ne bir şey öğrenmek isteyen öğrenci, nede bir şey öğretmek isteyen eğitimci varki niye kendilerini geliştirsinler ? Çalışan ve kendini geliştirmek isteyen çok az sayıdaki insanımız ise lanet okuyarak ülkeyi terk ediyor, yıllar sonra ise vatan hasreti ile yanmaktan herşey unutuluyor ve memleketim memleketim deniliyor.

Ve insanlar devlete kapağı attığında hatırlasınız eskiden işyerinde örgü örenlere bile rastlanırdı ki günümüzde bunların nesli tükendi. Yeni nesil ise nette sörf ve sohbet daha az kapasitedekileri ise mayın tarlası vs. ile idare ediyorlar. Bankonun önünden baktığınızda hepsi çalışıyor gibi ama arka tarafa geçtiğinizde %80-90 hepsinin PC ünde ıvır zıvır görünüyor. Şimdi bunu yapanların ünvanı mühendis olsa ne olur, müdür olsa ne olur ?

Ülkemde 25 öğrenciye 1 öğretmen düştüğü halde 60-70 kişilik sınıflar var ve hala devlet öğretmen alıyor ! Niçin ? Çünkü görev dağılımı yanlış; eş durumundan, torpilden vs. vs. ihtiyaç olan yerde öğretmen yok, ihtiyaç olmayan özellikle büyük şehirlerde yığılma var.

Yaşasın ölüm ve gelecek olan hesap günü.

HADE HEMŞERİM BUGÜN GİDİN YARIN GELİN, HATTA HİÇ GELMEYİN.
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

hasangurlek

Alıntı yapılan: "OG"F16' lar da %10 gibi bir yerli imalat ile başladığında bir güruh kıyameti koparmıştı. Şimdi ise girin TAI'nin sitesine bakın.

Her işin bir başlangıcı vardır.

Ve çok hassas bir konudur ki savaş makinelerinde dost/düşman ayrımı yapan bir yazılım kullanılır. Bu yazılım sayesinde radarınızda görülenler ayrıma tabi tutulur. Türkiye Amerikan yazılımını kullanıyor ve Allah göstermesin ciddi bir savaş durumunda F serisi uçaklarımız dahil tüm askeri gücümüz bu yazılım sayesinde birbirlerini kırabilir, dostu düşman düşmanı dost zannedebilir. Sonuca bakıldığında tüm uçaklarımızı/makinelerimizi/silahlarımızı yerli üretsek dahi bu yazılımlar kullanıldığı müddetçe hiç bir şeyin önemi yok. Tabi birde bu uçaklar için ürettiğiniz her parça için ödediğiniz patent ücretleri varki astarı yüzünden pahalı meselesi ile kıyaslanabilir.

Yine bir örnek HİNDİSTAN. Boing firmasının yazılımlarını uzun süredir bu ülke geliştiriyor, bizler Hintlilerden dahamı kafasısız ? Yoksa taptıkları ineklerdenmi :) eğitim/bilgi/güç vs. alıyorlar ? Eğer öyleyse okullarımıza asistan/eğitmen inek kadrosu verilsin, bizlerde birşeyler öğrenelim.

Bu arada ne kadar hüzün vericidirki 21.yüzyıldayız ama hala bir milli otomobil markamız bile yoktur ama çok ala herşeyi yaptık/ürettik diye sevinebiliyoruz.
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

OG

Alıntı YapTürkiye Amerikan yazılımını kullanıyor
Bu konudada gönlünüz rahat olsun. Küçük bir ipucu vereyim, bir büyüğümüzün firması bu işi Türkiye'de yapıyor. Donanım ayrı bir firmada, yazılım ayrı bir firmada.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "OG"
Alıntı YapTürkiye Amerikan yazılımını kullanıyor
Bu konudada gönlünüz rahat olsun. Küçük bir ipucu vereyim, bir büyüğümüzün firması bu işi Türkiye'de yapıyor. Donanım ayrı bir firmada, yazılım ayrı bir firmada.

güzel haber