Microchip in TURKEY

Başlatan PROTECH_, 07 Ekim 2009, 20:29:52

PROTECH_

Microchip Embedded Designer's Forums
Coming to Turkey in November 2009

Learn about the latest technologies to enhance your next embedded design.

The Microchip Worldwide Embedded Designer's Forum is a technical training event developed for hardware and software engineers to demonstrate Microchip's commitment to helping you meet your needs through our continued development of innovative products and technologies.

Please join us for six focused sessions, designed to give you the tools and knowledge needed to take your design to the next level and help you stay ahead in today's competitive environment.

Learn about the latest technologies to enhance your next design, through lectures and demonstrations led by Microchip's expert staff. Sessions are packed with practical information and advice on how to achieve the lowest power consumption, add a more stylish user interface, run more complex software, add USB connectivity and save money on development and system BOM cost.

All attendees will receive a substantial discount on select Microchip development tools, as well as a free, hands-on training class at any of Microchip's 37 worldwide Regional Training Centers.

Sessions:
Lower Your System Power with the World's Lowest Sleep Power Microcontroller

Design in C with the New 32 MHz PIC16F1 Family of 8-bit Microcontrollers

Expand Your Application with 32-bit Performance

Add LCD and Graphics Displays to Your Products

Improve Your User Interfaces Using Touch Sense Technology

Integrate USB Connectivity into Your Embedded Design

With over 120 locations worldwide, this is your chance to participate -

Register today at www.microchip.com/EDF

Events:

Istanbul - 3rd November

Ankara - 5th November

Agenda:
8.30 - 9.00 Arrival/Check In
9.00 - 17.00 Presentation

Cost:
The cost of the class is Euro 60 (+ local taxes) and includes a "DM180021 - MPLAB® Starter Kit for PIC18F MCU", refreshments and documentation.

Abstract:
The Embedded Designers Forum introduces the latest developments of Microchip Technology. Microchip Field Application Engineers (FAEs) will cover the topics of eXtreme Low Power Technology (nanoWatt XLP), enhanced PIC16F1 Architecture, 32-bit microcontrollers, USB applications and mTouchTM Sensors as well as Graphics Control Libraries in 6 technical presentations and demonstrate practical examples.

Presentation language:
The presentation Language is English.

Who Should Attend:
Hardware and Software Engineers, Engineering Managers and Technical Purchasers with or without pre-knowledge of Microchip products will benefit from this Forum.

If you have additional questions regarding this class, you can contact:

Mikro Elektronik: Tan Unsal, Tel: 0216 3803217 email: tanunsal@mikroelektronik.com.tr
Avnet Silica: Aysim Erkekoglu, Tel 0216 3618958 email: Aysim.Erkekoglu@silica.com
Future Electronics: Mehmet Ozuak, Tel 0216 5719716 email: Mehmet.Ozuak@FutureElectronics.com
ROM: Okay Yucedag, Tel : 0216 4928550 email: yucedag@romelektronik.com

Want to find out what it's all about? Check-out our video: www.microchip.com/get/EDFvideo

For more information, visit: www.microchip.com/EDF
Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

Okan AKÇA

microchip ürünlerini tanıtacak bide bunun icin bizden ücret alacak yok böyle bir mantalite  (deney kiti filan bahane)

wsxwsx

Bu seminerler, gerçek müşterilerilere ve hedef kitleye hitap ediyor. Yoksa, beleş yemek yeriz, eşantiyon pic, katalog filan verirlerse alırız  şeklinde düşünenlerden oluşan acayip yoğun bir katılım sağlanır. verim çok düşük olur. muhtemelen firma yaptığı  masrafı bile karşılamaz. Buradaki verimden kasıt, seminer sonrası tanıtımı yapılan ürünlerdeki satış ne kadar artmış.

Bu yüzden, gerçek müşteriyi hedef kitleyi ayırt etmek için 10 TL bile olsa mutlaka ücret alınmalı.

turkbey06

Alıntı yapılan: "cyclone"microchip ürünlerini tanıtacak bide bunun icin bizden ücret alacak yok böyle bir mantalite  (deney kiti filan bahane)

zaten adamlar kimseyi zorla çağırmıyorlarki...bunda ne mantalitesi arıyorsunuz arkadaşlar..eğer gerçek uğraşansanız ve Mchip ürünleri ile tasarımlar yapıyorsanız..bence bu bulunmaz bir fırsat...en basiti orada verilecek olan board 59Euroya zaten dışarıda satılıyor normal şartlardada getirtmeye kalksan enaz 2 katını ödersin...
Bilen bilir...bence değerlendirilmesi gereken güzel bir fırsat

Okan AKÇA

Bütün herkez gibi sömürülmeye alışmıssınız. birazda uşaklık yapmayalım yeme icme konusuna gelince zaten fikriniz belli  amacınız yeme icme para ile olsun bari değilmi

ben sizin gibi düsünmüyorum zaten bu şekilde muhalefet olsan insanlar boş insanlar

wsxwsx

Firma  ticaret yapıyor. ne kızıyorsunuz anlamadım. Kendi bileceği iştir. reklam için ne kadar masraf yapacak ücretli mi olacak ücretsiz mi? bu konuyu sömürülmek olarak değerlendirmek yanlıştır. Ama bakarsınız diğer rakiplerin cazip ürünleri vardır, piyasada geri kalmışlardır. işte ozaman ücretsiz servis sağlayıp  seminer yapar, kit dağıtır. Tamamen ürünün ve firmanın piyasadaki konumu ile ilgili.

Cetinal

tanıtım yaparken para almak çok ilginç bişeyt...
bence microchip kendini bişey sanırıyor da böyle bişeye kalkışıyor...

bu arada yaptıgı masraf kaldırdıgı paranın yanında hiçbişey...

türkiyede çok fazla üretim olmasa bile sırf biz bir ayda 10 000 den fazla  pic alıyorduk bunun yanında 3 kuruşluk yemek yedirmiş otelde bedava sunum yapmış çok da önemli şeyler değil bunlar...

bence yanlış bi hareket ... işi bilen profesyonel kitleden eğilim olmayacak bu tanıtıma... o zaten işi bilen kitleyi cepte olarak görüyor,,,,, biz amator kitleye daha çok hitap edip onları da kazanalım demeye getiriyor olayı....

OG

Alıntı Yaptanıtım yaparken para almak çok ilginç bişeyt...
vb
gereksiz tartışmalar. Bu bir ticaret, para alabiliyorsan alırsın, alamıyorsan alasıya kadar harcarsın.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

PROTECH_

Alıntı yapılan: "cyclone"microchip ürünlerini tanıtacak bide bunun icin bizden ücret alacak yok böyle bir mantalite  (deney kiti filan bahane)

doğrusubu söylemek gerekirse microchip kazancının  %50 sini amatörlerin sırtından kazanıyor   :D
Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

parlakf

merhaba arkadaşlar. seminerlere katılan arkadaşlar varsa aramızda, bize de bahsedebilir misiniz? nelerden bahsedildi?

mcan

seminer konuları 1. mesajdakilerinin aynısı birde microchipin sitesindeki videolar filan vardı kitler vardı elleyebileceğiniz.....

Ankara'daki toplantısına katılıp kiti alan varmı?

lojikmemo1

Alıntı yapılan: "PROTECH_"

doğrusubu söylemek gerekirse microchip kazancının  %50 sini amatörlerin sırtından kazanıyor   :D

Hiç sanmıyorum ben amatörken 3 yada 5 tane pic almıştım gerisi similasyon şimdi ise sayısını ben de bilmiyorum :)
İnsanlara Akılları Ölçüsünde Söz Söyleyiniz.

mcan

Ankara daki semire gidipde geliştirme kartını alabilen varmı? Hala kartı alamadım microchipden haber bekliyorlarmış doğrumudur ,  sizlerde kart filan alamadınız mı?

mcan

Ben bu geliştirme kartını hala alamadım bu konuda ne yapabilirim?Uzak ihtimal ama dava filan edebilirmiyim, yada sizi dava ederim desem nasıl bir sonuç alırım bilemiyorum hala ses seda yok adamlardan ,2 ay 10 gün geçti insaf yaw.

hasangurlek

Alıntı yapılan: "mcan"Ben bu geliştirme kartını hala alamadım bu konuda ne yapabilirim?Uzak ihtimal ama dava filan edebilirmiyim, yada sizi dava ederim desem nasıl bir sonuç alırım bilemiyorum hala ses seda yok adamlardan ,2 ay 10 gün geçti insaf yaw.

Yazılı olarak durumu bildirdiniz mi, kimi muhatap alıyorsunuz ? Muhatabınız Türkiye adresli distiribütör geçinen firmalardan biriyse işiniz zor, direk microchipe mail atın, 2 gün içinde biri sizi arar :)

Seminerlerle ilgili mail adresi :events@microchip.com
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!