XP user password

Başlatan z, 08 Ekim 2009, 09:46:25

z

Ayni PC yi bir kac kisi farkli user name ve password ile acarak kullaniyoruz.

Makineye girip makineyi atiyorum 5 dakika bosta bekletir ardindan makinede islem yapmaya kalkarsam makine login olmami dolayisi ile user name ve password girmemi istiyor.

Bu sureyi ornegin yarim saat yapmanin bir yolu yokmu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

wsxwsx

Ekran koruyucu ayarlarından yapılıyor.

Ekran koruyucu süresini uzatabilirsin.  Hatta istersen  süre sonunda login ekranına hiç girmez kaldığı yerden açılır.

z

Ekran koruma ozelligini, fosfor ekranin ayni goruntuye maruz kalmasi durumunda olusacak ize engel olunmasi icin diye dusunuyordum.

Ekrandaki bilginin kem gozlerden korunmasi icin aradigim surenin bununla alakali oldugu aklimin ucundan bile gecmedi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

papylon

Ya da bekleme konumundan çıkışta hiç parola istemesin derseniz aşağıda 3 numara ile işaretli yerde ki chek'i kaldırabilirsiniz...

wsxwsx

Hazırda bekleme farklı bir şeydir. RAM içeriğini diske kaydeder. bilgisayar açılınca kaldığı yerden devam eder.

Ekran  koruyucu : Malum bilgisayar zaten çalışıyor. Sadece ekran korunuyor

Askıya Alma : Genelde notebook larda kulanılır. CPU vs uyku modunda olur. bilgisiyar  aslında çalışmaya devam eder. az da olsa pili harcar.  pili bitirir.

Hazırda bekleme : Tüm ram içeriğini diske kaydeder. bilgisayar açıldığında içeriği diskten geri yükler kaldığı yerden açılır. sabit diskte en az RAM kadar  boşluk olmalıdır. aksi halde çalışmaz.  Pil ve elektrik harcamaz. bilgisayar kesin olarak kapalıdır. Zaten masaüstü bilgisayar pilden beslenmiyor ve güzel çalışıyor. ben bunu hep kullanırım. bilgisayarı 1 sene sonra bile açsanız  hızlıca açılıyor.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "wsxwsx"Hazırda bekleme farklı bir şeydir. RAM içeriğini diske kaydeder. bilgisayar açılınca kaldığı yerden devam eder.

Ekran  koruyucu : Malum bilgisayar zaten çalışıyor. Sadece ekran korunuyor

Askıya Alma : Genelde notebook larda kulanılır. CPU vs uyku modunda olur. bilgisiyar  aslında çalışmaya devam eder. az da olsa pili harcar.  pili bitirir.

Hazırda bekleme : Tüm ram içeriğini diske kaydeder. bilgisayar açıldığında içeriği diskten geri yükler kaldığı yerden açılır. sabit diskte en az RAM kadar  boşluk olmalıdır. aksi halde çalışmaz.  Pil ve elektrik harcamaz. bilgisayar kesin olarak kapalıdır. Zaten masaüstü bilgisayar pilden beslenmiyor ve güzel çalışıyor. ben bunu hep kullanırım. bilgisayarı 1 sene sonra bile açsanız  hızlıca açılıyor.

bu hazirda bekleme vista dami var? xp de bende gözükmüyor
bu arada güzel bilgiler paylasim icin tesekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

papylon

Benim yukarıda bahsettiğim şey sadece hazırda bekletme için geçerli değildir, aynı zamanda sitem bekleme içinde geçerlidir. @z'de ekran koruyucudan bahsetmemiş sistemin boşta kalmasından bahsetmiş, ve bu şekilde kullanıyor olabilir. Ben de bunun için ayrıca bilgilendirme amaçlı olarak yazdım.
Sistem bekleme de aynı Hazırda bekletmeye benzer, sabit diskler ve monitör kapanır ve programlar arka planda açık vaziyettedir fakat tek fark güç kaynağınız ve fanlar çalışır vaziyette sizi bekler. Yani güç tüketimi minimum seviyededir.

KAZIMUGUR

Windows 7 de seçenekleri çoğaltmışlar.