lpt arabirimi herşeyden etkileniyor

Başlatan abc_def_xyz, 15 Ekim 2009, 09:03:04

teknikelektronikci

merhaba üstadlar
çizimlerim bitti ancak kafama takılan kısım şu

lpt birimi ile sürücü kısmının pcb sini ayrı yaptım ve ikisininde beslemeleri ayrı ama optocuplörlerin emiter gnd leri lpt tarafındaki gnd yemi bağlancak yoksa sürücü tarafındaki gnd yemi bağlancak ? optik ayrım olması için bana göre emiter gnd lerinin sürücü tarafında olması gerek yanılıyormuyum ? yani sürücü kartı ile lpt akrtının gnd leri birleşik olmamalı ama optocuplörün gnd si sürücü kart ile birleşmelimi?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

merakli43

Merhaba arkadaşlar,
Ben iki yıldır pminmo sitesindeki tachus42 birleşikk eksen kartını kullanıyorum. Cnc çalışırken başka bir alet çalıştırdığımda ben dede oluyor kararsız işleyişler. O yüzden çalıştırmıyorum, ama sorun bence kartlarda değil, voltajdaki değişmede. O yüzden, eskiden siyah beyaz televizyonlar döneminde regülatör kullanırdık. Onun gibi sadece kontrol ünitesine regülatör bağlarsak sorun çözülür gibi geliyor. Ancak ben bilgisayarı ,monütörü de bağladığım için kısa bir süre sonra regülatör bozuldu, sadece kontrol ünitesini çalıştırsaydım bozulmazdı.