cep telefonu ARM programlama

Başlatan digifuzyon, 03 Ocak 2010, 20:17:12

digifuzyon

Herkese mrb

Arm konusunda yeniim bilgim yok denicek kadar az bi konuda fikrinizi istiyorum

Cep telefonlarında bulunan arm lere ek bir programlayıcı kullanmadan işletim sistemi atabilirmiyiz veya direk cep telefonu için kod yazabilirmiyiz

tuggy

imkansız :) dicem ama diyemiyorum.. neden?, nasıl yüklenebilir peki?, siz nasıl yapıyorsunuz?  gibi soruları cevaplayabilecek birinin cevaplamasını bekleyelim...

mustafacan

Alıntı yapılan: "tuggy"imkansız :) dicem ama diyemiyorum.. neden?, nasıl yüklenebilir peki?, siz nasıl yapıyorsunuz?  gibi soruları cevaplayabilecek birinin cevaplamasını bekleyelim...

Lütfen iki dakikanızı ayırıp Forum Kurallarını Okuyunuz.!
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

xna

Evet Programlanabilir zaten telefona flash atmak dediğiniz deyim telefonun işlemcisini programlamaktır , iyi bir araştırma yaparsanız çoğu telefonun işlemcisinin bilgilerini ve datasheetlerine ulaşabilirsiniz , bundan sonraki işlem ise telefon kartının üzerindeki jtag bağlantısını bulmanız dır , eğer elinizde telefonun şeması var ise hangi port lcd ye bağlanmış hangi port tuşlara gidiyo veya AT gsm pinleri gibi bilgileride öğrendiğiniz zaman telefona istediğiniz , programı yazabilirsiniz , ancak bunları yapmanız için arm işlemcilerini iyi bilmeniz ve en az bir 2 tane uygulama yapmış olmanız lazım , ZOR BIR IS ama imkansız değil ,umarım birileri bunu yapar bizde kendi insanımızın yazdığı bi programı kullanbiliriz ...

SERRO EFE

Zaten bazı çin telefonlarının yazılımını yapan türkler var.