Biyolojik hesap makineleri

Başlatan bunalmis, 20 Ocak 2010, 12:11:36

Cetinal

en iyi beyin jimnastiğini satranç yapıyor bana göre .... sürekli olarak oynamak lazım diyebilirim

web siteleri çok bununla ilgili .. genelde mynette pek iyi olmuyor ama ekolay ı tavsiye ederim... arayı açarsanız insan konsantre olamıyor bi daha satrança ama düzenli oynamak faydalı oluyor ...

mcan

Vay be satranç diye birşey vardı değilmi yaw :D
Yaw oynamaya oynama öyle bişeyin olduğunu unuttum,mükemmel bir oyun ama bir türlü netten oynayasım gelmediğinden unuttum gitti varlığını...

Cetinal

gerçekte oynamaya fazla fırsatım olmadıgı için mecbur net ten oynuyorum ...

elektronikçileririn oynamasında fayda olan bi oyun ;)

KAZIMUGUR

Karmaşık devrelerin pcb leri ile oynaş satranç halt eder.
Hem de işe yarar bir şeyle vakit geçirmiş olursun.
Amma tabii pcb hammalık , satranç artistik uğraş , hoş kahve köşelerinden iyidir . :)

Tagli

Assembly ile kod yazmanın da iyi beyin jimnastiği olacağı düşüncesindeyim. Gerçi bence zeka çok boyutlu birşey. Tek bir iş üzerinde yoğunlaşarak tamamını geliştirmek mümkün değil. Satranç veya assembly dahisi olmanız diğer şeylere de kafanızın basacağı anlamına gelmez. Satranç oynarsanız satranç zekanız gelişir, assembly ile uğraşırsanız da assembly zekanız gelişir. Belki başka bir iki şeye de faydası olur ama çok fazla birşey beklememek gerekir bence.
Gökçe Tağlıoğlu

hasangurlek

Allah C.C. her insana farklı bir özellik bahşetmiş, dilediğini zengin dilediğini fakir yapmış fakat aklı eşit vermiş ve "İlmi isteyene, dünya malını istediğime veririm" demiş. Bu nedenle kendini geliştirmeyi insana bırakmış.

Bebeklikten başlayarak yenilen içilenlerin etkisinden tutunda rahat bir yaşam sürmeye, psikolojik travmalara, zorluklarla mücadeleye kadar her bir faktör zekanın gelişimini iyi veya kötü yönde etkilemiş. Tüm bu etkilere rağmen kiminin 3 günde öğrendiğini diğeri 7 günde öğrenir ama sonuçta her ikiside istediği şeyi öğrenir. Fakat asıl mesele insanın kendisini geliştirme isteğidir.

Maalesef günümüzde yapması gereken işi yapmak yerine, işi bittiyse kitap okumak yerine tüm boş zamanında nette sörf yapmayı, PC de veya kahvelerde oyun oynamayı, TV seyretmeyi tercih edenlerin sayısı çok fazla. Bu durumda kimse diğerini küçümsememeli, kendi halinden şikayet etmemeli. Unutmayalımki her insan zekasını iyi derecede geliştirebilseydi, her biri zengin olsaydı ne fabrikalarda nede fırınlarda çalışacak eleman bulmak mümkün olmazdı. Ne yiyecek bir ekmek, ne giyecek bir elbise üretilebilirdi. Tam tersi olduğunda ise çalışacak bir işyeri, maaş verecek bir işveren bulmak imkansız olurdu.

Günümüzdeki 10 milyarlık insan faktörüne rağmen akıl almaz dengeler içinde hala sürecine devam eden, yüzlerce milyar insanın doğup öldüğü, her yüzyılda bir neslin tamamen yok olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve tüm bu gerçeklere rağmen herbirimiz bencilce malımıza, zekamıza, çevremizdekilere güvenerek yaşamaya devam ediyoruz.
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

muhittin_kaplan

Zeka Hiçbir zaman Çalışmaktan Daha Üstün Bir Meziyet Değildir.

Cetinal

tabikide mesleki alanda satrançtan daha zor çüzümlü işlerle ugrasmak iyi olabilir ama ... sosyal yaşam açısından söyledim .....

kahve köşelerinden bin kat daha iyidir ... kahvelerde boş adamlar vardır sadece .. ucuz siyasi muhabbetler falan :D