huawei echolife hg521 kablosuz modem

Başlatan tayyar, 21 Ocak 2010, 00:13:49

tayyar

telekom yeni kampanyalarında başlıkta belirttiğim modemi dağıtıyor. Bir taneside bana düştü. ilk bakışta alet şık görünüşlü beyaz güzel duvara asılabilir ufak az yer kaplayan vs vs vs ancak biraz dikkatli baktıgınızda kablosuz modemdeki en büyük eksik gözünüze çarpıyor...

Anten yok!

evet bildigimiz anten yok bende boş durmadım ne ayak dedim belkide iceride bir anten vardır diye heveslendim actım içini ama içerdede yok

antenin bağlı olması gereken noktalar acıkta öylecene bakıyorlar. gerçi o noktalara giden pcb ler biraz geniş yapılmış belkide onu düşünerek böyle yapmışlardır.

elimde kablosuz bir cihaz olmadıgı için deneme fırsatım olmadı tabi, tek port  üzerinden takılıyorum.

Bu alete nasıl bir anten takılabilir yada nerden ne gibi parçalar temin ederek yapabiliriz bu anteni ?
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

piedos

microstrip anten koymuş adamlar
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

wsxwsx

evet anten var. pcb üzerinde.

Bunu hesaplayacak olursak 1/2 veya1/4 ya da1/8 dalga boyuna tekabül ediyor olması lazım.

fragrant

http://www.elkotek.com.tr/huawei/1.html adresinden modemlerin güncel sürümlerine ulaşabilirsin
güncel sürümü yüklersen  sorun halledilebilir